Caffe Vergnano

Novinkou v portfóliu Coca-Cola HBC Česko a Slovensko na slovenskom trhu je najnovšie prémiová značka talianskej kávy „Caffè Vergnano“. Tá rozšíri jej bohaté portfólio 24/7. Výhradné zastúpenie na slovenskom trhu nasleduje po dokončení akvizície 30 % podielu v Casa del Caffè Vergnano (Caffè Vergnano) spoločnosťou Coca-Cola HBC v októbri 2021.

Caffè Vergnano je rodinná talianska kávová spoločnosť so sídlom v mestečku Santena neďaleko Turína. Ide o jednu z najstarších pražiarní kávy v Taliansku s koreňmi siahajúcimi až do roku 1882. V roku 2020 spoločnosť predala približne 7 000 ton kávy vo viac ako 90 krajinách sveta. Jej produktová ponuka pozostáva z prémiovej, vysokokvalitnej kávy, ktorá predstavuje talianske dedičstvo a autentickosť kávovej kultúry v celej svojej kráse.

„Sme nadšení z tejto jedinečnej príležitosti. Caffè Vergnano nám umožňuje ponúkať kompletné portfólio kávy, ktoré uspokojuje rôznorodú škálu spotrebiteľských preferencií. Sme vďační za dôveru rodiny Vergnano a budeme naďalej rešpektovať 140-ročnú históriu spoločnosti, odhodlanie a vášeň štyroch generácií, ktoré vytvorili takú bohatú a renomovanú značku, ktorá je synonymom autentického zážitku z talianskej kávy,“ uviedol Dan Timotin, generálny riaditeľ Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Portfólio Caffè Vergnano na Slovensku pozostáva z tradičného espressa v rôznych zmesiach a baleniach, ako zrnková a mletá káva. V portfóliu sú aj kompatibilné kompostovateľné Nespresso kapsuly a tzv. E.S.E pody (káva balená v čajovom vrecúšku do pákových kávovarov).

Tajomstvo špičkovej kvality kávových zmesí pochádza z precízneho výberu najlepších pestovateľov kávy z celého sveta, pričom zrná sú vyberané a kupované priamo na mieste ich pôvodu.

Výber kávových zŕn vysokej kvality sa spája s bezkonkurenčnými skúsenosťami rodiny Vergnano. Produkcia kávových zmesí prebieha tradičným spôsobom s použitím pomalého procesu praženia. V závislosti od druhu kávových zŕn sa cykly pomalého praženia realizujú s použitím rôznych časov a teplôt, aby sa dosiahlo dokonalé praženie.

Zmesi Caffè Vergnano nájdete v najlepších svetových kaviarňach, baroch a hoteloch a vo viac ako 170 obchodoch Caffè Vergnano 1882 po celom svete. Vďaka akvizícii spoločnosti Coca-Cola HBC si ju odteraz budete môcť vychutnať aj na Slovensku.

Women in Coffee

Spoločnosť Caffè Vergnano v roku 2018 vytvorila projekt sociálnej zodpovednosti Women in Coffee (Ženy v káve), ktorý podporuje v spolupráci s International Women Coffee Alliance malé komunity producentiek kávy. Projekt spadá priamo pod riaditeľku spoločnosti Carolinu Vergnano, ktorá je prvou ženou na čele spoločnosti. Dôvodom vytvorenia sú štatistiky ICO (International Coffee Organization) z roku 2018, podľa ktorých 25 % kávových fariem vedú ženy a 70 % pracovnej sily na kávových plantážach tvoria ženy. Napriek značnému pozitívnemu prínosu v rámci dodávateľského reťazca kávy však stále existuje veľký rozdiel medzi pohlaviami, pokiaľ ide o prístup žien k vzdelávaniu, úverom a obchodu. Women in Coffee sa neustále vyvíja, rastie a podporuje projekty, ktoré pomáhajú posilneniu postavenia žien, ich začleneniu a budovania rešpektu.

Reklama na magazín Vintage District