maďarská diaľničná známka

Používanie maďarských diaľnic môže výrazne skrátiť čas cesty v porovnaní s jazdou po vedľajších komunikáciách. Diaľnice v Maďarsku sú dobre udržiavané a zaručujú vyšší komfort jazdy. Diaľničná známka vám umožní využívať aj rýchlostné cesty, ktoré pokrývajú veľkú časť krajiny a vedú k turistickým lokalitám i veľkým mestám.

Kde kúpiť maďarskú diaľničnú známku?

V Maďarsku platí len elektronická diaľničná známka. Fyzicky nepotrebujete žiadne potvrdenie o kúpe známky. Kúpa maďarskej diaľničnej známky je jednoduchá a dá sa vybaviť elektronicky online, čo znamená, že nemusíte strácať čas hľadaním miest na kúpu známky po príchode do krajiny.

Na zakúpenie diaľničnej známky slúži oficialna stranka madarska dialnicna znamka. Pozor na to, že existujú aj iné internetové portály, ktoré sa snažia predávať elektronické známky, a to s navýšenou cenou. Dobrou správou je, že oficiálna stránka pre predaj diaľničných známok v Maďarsku je aj v slovenskej verzii, internetovú stránku v slovenskej verzii nájdete tu https://www.hungary-vignette.eu/sk.

Aké údaje potrebujete pre zakúpenie maďarskej diaľničnej známky?

Orientácia na oficiálnej stránke pre zakúpenie diaľničnej známky je veľmi jednoduchá. Pre kúpu známky sa nemusíte na stránke registrovať. Celý proces vám bude trvať pár sekúnd. Stačí zadať evidenčné číslo vášho vozidla, dátum resp. platnosť diaľničnej známky a emailovú adresu. Za známku zaplatíte platobnou kartou a na email vám príde potvrdenie o zaplatení aj s termínom platnosti.

Aké sú možnosti dĺžky platnosti maďarskej diaľničnej známky?

Denná diaľničná známka maďarsko platí od polnoci do polnoci v deň, na ktorý ste ju zakúpili. Je vhodná pre tranzit cez krajinu. Známka s týždennou platnosťou platí 10 po sebe nasledujúcich dní od dátumu zakúpenia. Zíde sa vám počas kratších pobytov v krajine. Ďalšou možnosťou je mesačná známka, ktorá platí 30 po sebe nasledujúcich dní od dátumu zakúpenia. Ak cestujete do Maďarska viackrát do roka, oplatí sa vám kúpiť ročná maďarská diaľničná známka. Platí od prvého januára príslušného roka do konca januára nasledujúceho roka po zakúpení.

Aké sú ceny diaľničných známok v Maďarsku?

Ceny diaľničných známok sa líšia v závislosti od typu známky a kategórie vozidla. Pre osobné automobily do 3,5 tony a do 7 miest na sedenie (kategória D1) platia v roku 2024 tieto ceny:

  • Denná maďarská diaľničná známka 5 150 (cca 13 eur)
  • Týždenná maďarská diaľničná známka 6 400 HUF (cca 16 eur)
  • Mesačná maďarská diaľničná známka 10 360 HUF (cca 26 eur)
  • Ročná maďarská diaľničná známka 57 260 HUF (cca 145 eur)

Pokuta za jazdu bez diaľničnej známky v Maďarsku je vysoká. Pre osobné automobily sa môže pohybovať od 150 000 HUF (cca 380 eur) vyššie.

Reklama na magazín Vintage District