dettol_kvapka_webnoviny_2-1

Značka Dettol chráni zdravie rodín po celom svete už viac ako 80 rokov. Zabraňuje šíreniu nebezpečných mikróbov, usiluje o udržateľnosť, vzdeláva mamičky po celom svete a v oblasti hygieny sa trvalo sa zaujíma o ochranu detí. Aj preto sa spojila s Nadáciou Kvapka nádeje, ktorá pôsobí na Slovensku už od roku 2010. Podporiť víziu čistého a bezpečného domova teraz môžete aj vy.

O kvapku viac pomoci

Dettol, v spolupráci s Nadáciou Kvapka nádeje, organizuje charitatívny projekt „O kvapku lepší Dettol“. Dôvod, prečo sa značka rozhodla spojiť s Kvapkou nádeje, je jednoduchý: „Osud chorých detí nám nie je ľahostajný. Máme radosť, že sa môžeme spojiť práve s Nadáciou Kvapka nádeje. Spoločne tak môžeme chrániť deti aj dospelých pred nečistotami, pomáhať im dodržiavať správne hygienické návyky a zároveň týmto spôsobom podporiť aj dobrú vec, čo je to najmenej, čo môžeme urobiť,“ hovorí marketingová manažérka značky Dettol, Marie Zmrhalová.

Neostane len pri finančnej pomoci. Kvôli spolupráci vyčlenila firma viacero materiálnych darov, ktoré poputujú priamo k deťom: „V rámci našej spolupráce prebehne aj odovzdávanie produktov, ktoré deťom pomôžu k čistejšiemu a bezpečnejšiemu životu.“ Zapojiť sa do projektu môže teraz každý. Stačí k tomu jednoduchá návšteva obchodu: „Finančne podporiť Nadáciu môžu aj naši zákazníci, a to kúpou akéhokoľvek produktu Dettol* počas celého mesiaca september, čím prispejú sumou 10 centov z každého produktu,“ doplnila Zmrhalová.

Spolupráca prebieha pod krídlami Vendule Pizingerovej, zakladateľky Nadácie Kvapka nádeje: „Aj keby naša činnosť pomohla zachrániť len jediný život, tak to stojí za to.  Preto nás veľmi teší podpora značky Dettol a sme vďační, že vo firemnom sektore máme silných partnerov, ktorým záleží na pomoci tým najzraniteľnejším,“ uviedla Pizingerová.

Dettol
Zdroj foto: Dettol

Roky pomoci

Nadácia Kvapka nádeje bola na Slovensku založená Vendulou Pizingerovou v júli 2010. Jej cieľom je trvalo a kontinuálne podporovať liečebné, kultúrne a sociálne potreby chorých detí, predovšetkým detí postihnutých nádorovým ochorením na Slovensku. V rámci svojho prvého projektu sa podieľala na rekonštrukcii a dostavbe transplantačnej jednotky kostnej drene na Hematologickom a onkologickom oddelení II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Na novú transplantačnú jednotku kostnej drene sa verejnou zbierkou podarilo vyzbierať 225 000 eur. Spomínaná zbierka vyvrcholila galavečerom Noc Nádejí 2010. Nadácia Kvapka nádeje sa ďalej podieľala aj na rekonštrukcii Transplantačnej jednotky kostnej drene II. detskej kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, a to formou organizácie verejnej zbierky a benefičného podujatia Deň nádejí 2011. S významným príspevkom Ministerstva zdravotníctva sa na tento účel podarilo vyzbierať viac ako 2,3 milióna eur.

Nadácia Kvapka nádeje pomáha aj naďalej. Len v rokoch 2010 – 2021 zrealizovala úspešné verejné zbierky, ktoré umožnili realizáciu verejnoprospešných projektov celospoločenského významu v hodnote takmer 2 500 000 eur.

Prečo vyskúšať produkty Dettol?

Široká škála produktov Dettol vám dokáže zabezpečiť najvyšší hygienický komfort vo vašej domácností. Hygienické viacúčelové spreje Dettol Power & Fresh pôsobia dezinfekčne proti baktériám a vírusom**, zdržiavajúcim sa na rôznych domácich povrchoch. Tekuté mydlá Dettol sú drsné k nečistotám, jemné k pokožke a pomáhajú udržiavať ruky zdravé. V kombinácií s modernými bezdotykovými dávkovačmi vám ponúknu najvyšší hygienický komfort pri umývaní rúk.  Nesklamú ani hygienické gély ktoré vám pomôžu s ochranou proti vonkajším patogénom. Ich používaním sa zároveň zapájate do boja proti šíreniu mikróbov. Tie  naberajú na sile, predovšetkým počas jesenných mesiacov.

*Nevzťahuje sa na voľnopredajný liek DETTOL 0,2 % Antiseptický sprej 100 ml.

** Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus hirae a vírus chrípky A (H1N1).

Reklama na magazín Vintage District