beauty-kraska
SOTHYS PARIS

Mastná pleť nás dokáže poriadne potrápiť. Starostlivosť o ňu býva často problematická. Skúste vyskúšať naše ďalšie recepty na pleťové vody, ktoré vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Tieto recepty na prípravu pleťových vôd sú určené na rýchle upotrebenie, ale za to účinné. Keďže neobsahujú konzervačné látky,  nevydržia nám dlho. No napriek tomu sú tieto pleťové vody liečivé a pre našu pokožku prospešné.

Zápar z vňate prasličky roľnej

2 hrste drogy zalejeme v mise 2 litrami vriacej vody, necháme vylúhovať 15 minút a scedíme. Záparom si raz za týždeň oplachujeme tvár. Zvyšky záparu si vždy zmyjeme vlažnou vodou. Látky obsiahnuté v zápare upevňujú väzivové pletivo kože a zlepšujú tiež prekrvenie pleti. Sťahujú póry, a preto sa zápar výborne hodí pre mastnú pokožku.

Zápar z kvetov prvosienky jarnej

10 g drogy prelejeme 100 g vriacej vody. Zápar scedíme a čistíme si ním  uhrovitú pokožku.

Zápar z vňate rebríčka obyčajného

5 polievkových lyžíc drogy prelejeme ½ litra vriacej vody a vylúhujeme asi 30 minút. Potom zápar scedíme a pravidelne si umývame mastnú pleť. Obsahové látky rebríčka čistia kožu, sťahujú póry a obmedzujú vylučovanie kožného mazu.

Zápar z vňate repíka lekárskeho

Použijeme 1 alebo 2 polievkové lyžice drogy na 3 dl vody. Zápar je veľmi vhodný na prípravu obkladov alebo na umývanie mastnej uhrovitej pleti.

Prečítajte si aj:  Urobte si pleťové vody na problematickú pleť

Odvar z vŕbovej kôry

Povaríme 60 – 80 g drogy ¼ hodiny v 1 litri vody a scedeným odvarom si umývame nečistú pleť s rozšírenými pórmi. Účinnými látkami odvaru sú triesloviny a salicylové zlúčeniny.

Zápar z vňate zlatobyle obyčajnej

20 g drogy sparíme 150 g vody, necháme 15 minút vylúhovať a scedíme. Zápar zmiešame so silným čajovým výluhom v pomere 1:1 a umývame si ním pleť v priebehu jedného mesiaca dvakrát za týždeň.

Reklama na magazín Vintage District