turistika

Pozrite si naše tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť ten správny turistický outfit. Výlet do hôr totiž netreba podceniť. 

Vyberte si správne topánky

Topánky sú základom dobrého outfitu do hôr. Mali by byť pohodlné, dobre držať nohu a tlmiť nárazy. Odporúčame pánske trekingové topánky Wojas, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a poskytujú primeranú priľnavosť na rôznych povrchoch. Nájdete ich na stránke https://wojas.sk/topanky-panske-poltopanky-trekking. Aby pre vás výlet do hôr nebol utrpením.

Postarajte sa o vrstvy oblečenia

Počas turistiky do hôr je dobré nosiť vrstvy oblečenia, ktoré sa dajú ľahko vyzliekať alebo obliekať v závislosti od poveternostných podmienok. Odporúčame obliecť si termoaktívne tričko, na ktoré si môžete obliecť fleecovú mikinu a bundu s membránou. Vďaka tomu budete mať primeranú tepelnú izoláciu a počas túry sa budete cítiť pohodlne.

Vyberte si trekingové nohavice

Rovnako ako topánky, aj nohavice sú dôležitou súčasťou vášho horského outfitu. Mali by byť ľahké, pohodlné a veľmi príjemné na nosenie. ideálne sú trekingové nohavice, ktoré bývajú vyrobené z odolných a nepremokavých materiálov. Vďaka tomu sa vyhnete premoknutiu počas daždivého počasia.

Nezabudnite na čiapku a rukavice

Pri turistike sa oplatí chrániť pred vetrom a chladom. Preto odporúčame nosiť čiapku a rukavice, ktoré vás ochránia pred únikom tepla cez hlavu a ruky.

Vyberte si batoh, ktorý vyhovuje vašim potrebám

Pri turistike v horách budete potrebovať vhodný batoh, do ktorého sa vám zmestia všetky potrebné veci. Vyberte si model so správnou kapacitou, s pohodlnými a nastaviteľnými ramennými popruhmi. Nezabúdajte ani na nepremokavé obaly, ktoré ochránia obsah batohu pred dažďom.

Zaobstarajte si slnečné okuliare

Pri turistike v horách si zaobstarajte slnečné okuliare, ktoré ochránia oči pred škodlivým UV žiarením. Vyberte si model s UV400 filtrom, ktorý poskytne najlepšiu ochranu.

Postarajte sa o správne príslušenstvo

Myslite aj na správne doplnky, ako sú trekingové palice, ktoré vám pomôžu v náročnom teréne, alebo termoska na horúci čaj či kávu, ktorá vám umožní oddych a regeneráciu.

Prispôsobte svoje oblečenie poveternostným podmienkam

Pred túrou sa oplatí skontrolovať predpoveď počasia a prispôsobiť outfit poveternostným podmienkam. V prípade dažďa je užitočné nosiť nepremokavú bundu a nohavice a čo sa týka vysokých teplôt je dobré mať zase ľahké a vzdušné oblečenie.

Majte vždy so sebou mapu a kompas

Nezabudnite na mapu a kompas, ktoré vám umožnia orientáciu v teréne. Dôležité je ich správne skladovať, napr. vo vodeodolných obaloch.

Zostavenie outfitu na turistiku do hôr je dôležitá úloha, ktorá vám umožní užiť si túru a minimalizovať riziko úrazu. Nezabudnite na vhodnú obuv, vrstvy oblečenia, trekingové nohavice, čiapku a rukavice, batoh, slnečné okuliare, doplnky, oblečenie vhodné do poveternostných podmienok, mapu a kompas.

Reklama na magazín Vintage District