dom-z-okien

Fotograf Nick Olson a módna návrhárka Lilah Horwitz si urobili prestávku v práci, aby si splnili veľký sen. Pár si postavil romantický dom s fasádou tvorenou oknami z celého sveta stál skutočne za to.

Keď módna návrhárka Lilah Horwitz prijala pozvanie na rande od fotografa Nicka Olsona, netušila, že ju zoberie na miesto, kde bude chcieť stráviť zvyšok života. Na výlete do hôr v okolí Západnej Virgínie si sadli na miesto s výhľadom na jazero. Počas rozhovoru pri západe slnka prišla reč aj na predstavu o ideálnom dome. Dvojica umelcov premýšľala, aké by bolo bývať v dome, ktorého fasáda by bola tvorená desiatkami okien, aby im neušiel ani jeden západ slnka.

Naivná predstava, ktorá sa naplnila

Naivná predstava, nad ktorou by sa mnohí len pousmiali, však pár umelcov neopustila. O rok neskôr si dali obidvaja prestávku od práce a vydali sa na výlet po USA a Európe. Okrem spoznávania krajín hľadali aj starožitné okná, ktoré by sa hodili do ich nového príbytku.

Prečítajte si aj: Nezvyčajný dom, ktorý zachránil duby na pozemku

Po návrate do Západnej Virgínie sa vrátili na miesto, kde mali svoje prvé rande. Pár si postavil v priebehu niekoľkých týždňov jednoduchú chatu s fasádou tvorenou len oknami z ďalekých ciest.

Pár si postavil vysnívaný dom s fasádou okien
Zdroj foto: www.yellowtrace.com

Dom pri jazere, v ktorom sa nedá zmeškať ani jeden západ slnka, sa tak zmenil nielen na bývanie s nezameniteľnou atmosférou, ale aj memento bláznivej lásky.

Reklama na magazín Vintage District