Olga Lounová o sile pozitivity v každodennom živote: Začni deň úsmevom

Obľúbená česká speváčka, herečka, moderátorka a pretekárka rallye Olga Lounová v rozhovore pre Hviezdne Premeny prezradila svoje tajné sny, najväčšie úspechy a čo robí preto, aby bola optimista. Presne taký, o akom spieva vo svojom populárnom hite Jsem Optimista.

Tvoje piesne sú nabité pozitívnou energiou. Čo je tvojim zdrojom elánu alebo z čoho čerpáš silu?

Ja čerpám z množstva vecí. Pôvodným prameňom boli moji rodičia, ktorí boli pozorní. Myslím si, že pozornosť rodičov je dôležitá. Pozornosť znamená, že vás človek vníma a počúva. Do života vám dá obrovskú silu, pretože ste zažili energiu, ktorú vám niekto dáva naspäť. Takže podľa mňa môj úplne pôvodný prameň sú moji rodičia. Ďalším prameňom sú túžby a priania. Tiež zdieľaná radosť. Ja sa pred svetom neuzatváram, práve naopak. Veľmi rada som medzi ľuďmi. Zároveň čerpám energiu z umenia, ktoré je bez hraníc. Často čerpám i od koučov, ktorí dávajú motiváciu, nakopnú ťa. Povedia, že sa nemáš ničoho báť a ísť do toho. Takže je toho veľa. Nestačí jeden zdroj.

Kto je pre teba najväčšou inšpiráciou?

Milujem ľudí, ktorí sa snažia pomôcť svojmu okoliu. Napríklad spevák z U2 Bono dokázal, aby Európska únia odpustila polovicu dlhov afrických krajín. To je podľa mňa obrovská inšpirácia. Čiže všetci, ktorí sa snažia presahovať to svoje pohodlie a žiť aj pre druhých. Taktiež sú pre mňa obrovskou inšpiráciou učitelia. Ide o drinu a pritom budujú náš národ. Obdivujem tiež každého, kto sa nebojí zmeny, kto vie, že na sebe môže pracovať a pomáha pritom ostatným.

Olga Lounová o sile pozitivity.

A niekto z tvojho blízkeho okolia, niekto konkrétny?

Určite Dagmar Havlová, ktorá je mojou priateľkou. Natáčame spolu dokument, cestujeme spolu. Je pre mňa momentálne najväčšou inšpiráciou.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Vďaka účasti v rallye sa nám podarilo nedávno vybaviť pôrodné oddelenie masajskej kliniky v Keni. Tiež som priviedla na svet krásnu dcéru, ktorá je úžasná. Snažím sa byť pozornou mamou a ona mi to vracia tak, že je veľmi dobrá. Myslím si, že mojou pýchou je i pieseň Jsem Optimista, pretože som tajne dúfala, že sa bude ľuďom páčiť a nakopávať ich. Darí sa jej to a z toho mám veľkú radosť. Rastie s ňou i ten pozitivizmus a optimizmus, a to nielen v Čechách, ale tiež na Slovensku.

Aké máš ciele a sny, čo sa týka tvojej kariéry?

Samozrejme by som si priala vypredanú pražskú O2 Arenu. Ďalej by som chcela natočiť hudobnú rozprávku, čo je dosť finančne náročný sen. Tiež je mojim snom jazdiť na Rallye Dakar, pretože tam som bola len ako navigátor.

Prečítajte si aj: Kouč Andy Winson: Za každým jedným človekom sa skrýva famózny príbeh

Ktorá vlastnosť ťa na ľuďoch najviac irituje a naopak ktorú obdivuješ?

Veľmi ma mrzí, keď ľudia ohovárajú, ustavične sa sťažujú a kritizujú. A naopak obdivujem, keď dokážu oceňovať, pochváliť. Stačí, keď človek zdieľa, čo zaujímavé sa dozvedel od toho druhého.

Čo robíš preto, aby si deň nakopla pozitívnym smerom?

Pre mňa stačí, keď sa len usmejem. Znie to síce veľmi jednoducho, no funguje to. Napríklad, keď vstaneš, bolí ťa hlava, nechce sa ti, si unavená a nemáš náladu, tak ten nútený úsmev akoby vyslal signál do hlavy a vyvolá pozitívnu zmenu. Tiež pomáha pustiť si hudbu, ktorá ťa nakopne. Jednoducho to prepnúť a povedať si, veď už to je zázrak, že som sa prebudila. Aj keď nás čaká náročný deň, nájsť si v ňom svetlý bod, na ktorý sa budete tešiť. Vždy sa niečo dá nájsť. Napríklad to môže byť i dobrý obed (smiech).

Reklama na magazín Vintage District