Majk Spirit

Ešte v decembri minulého roka sa na YouTube objavil videoklip Majk Spirit & Frederika – Petrus. Novinka vytvorená producentom a multiinštrumentalistom Eugenom Botošom predstavuje aj doteraz neobjavenú speváčku Frederiku zo Stropkova.

„Samotnú pesničku napísal Eugen Botoš, ktorý z môjho pohľadu do tejto skladby vložil samého seba a svoj štýl písania hudby. Vkusne to urobil tak, aby k ADissovmu textu sadla hudba,“ povedala o novinke Frederika. Celú skladbu obohatil sólom, ktorý má u poslucháča vyvodiť pocit šťastia a tanca. Speváčka spolupracuje s multiinštrumentalistom Eugenom Botošom už nejaký čas, pričom na svojom konte majú viacero coverov. Novinka s Majkom Spiritom sa stane súčasťou nového albumu Eugena Botoša so slovenskými a českými umelcami. Rovnako tak bude súčasťou Frederikinho debutového albumu.

„Skladbu Petrus najviac vystihuje spojenie láska k druhému. Každý z nás si pod touto myšlienkou môže nájsť to ‚svoje‘. Môže to byť úcta k ľudom, k svojej rodine, či k čomukoľvek na čom nám záleží. Majk svojím textom poukázal na lásku k manželke, čo mňa na tomto songu baví najviac,“ vysvetlila speváčka Frederika a dodala: „V mojej časti spievam o tom, že niekedy si neuvedomujeme, čo všetko máme vo svojich rukách a čo všetko vlastníme. Že občas zablúdime a strácame sa. Pritom to šťastie a láska je naokolo a v nás.“

„Na túto skladbu ma pozval producent Eugen Botoš,“ povedal Majk Spirit a dodal: „Frederika naspievala svoj part a natočili sme krásne video v réžii Michala Nemtudu. Myslím si, že všetci zúčastnení odviedli skvelú prácu a na svete je ďalší príjemný song. Petrus.“

Nová vlna v kategórii pop music na Slovensku

Keď Eugen Botoš začal písať nové skladby na jeho pripravovaný album s umelcami zo Slovenska a Česka, tak medzi prvými skladbami mal práve skladbu Petrus. „Frederike som ho púšťal ako prvej a jej sa demo veľmi páčilo. Neváhal som ani sekundu a skladbu som jej ponúkol,“ povedal producent. „Adiss presne vystihol atmosféru hudby po textovej stránke dokonale a hotový náčrt skladby som poslal Majkovi Spiritovi. Ten mi po vypočutí hneď napísal, že ide do toho a veľmi sa teší,“ dodal E. Botoš. Producent vníma Frederiku ako novú vlnu v kategórii pop music na Slovensku. „Je to skvelý človek s veľkým srdiečkom a veľkou túžbou vrátiť sa opäť k hudbe, umeniu. Som presvedčený, že jej prejav osloví väčšinu ľudí,“ povedal o speváčke a dodal, že už začali pracovať na jej debutovom albume.

Kto je Frederika a čím zaujala Majka Spirita?
Zdroj foto: MS

Majk Spirit, Frederika, Eugen Botoš a ADiss vytvorili skladbu, ktorá upozorňuje na to, ako veľmi je dôležité vnímať, čo máme a aké vzácne to pre nás je. Pri tvorbe videoklipu sa zhodli, že chcú artové poňatie a aby z neho bolo cítiť, že je o dvoch ľuďoch a jeho myšlienkach. „Oslovili sme z nášho pohľadu najlepšieho režiséra na slovenskom trhu Michala Nemtudu a spoločne s jeho tímom sme sa dohodli na postupe. Vybrali sme lokácie, ktoré sa presne do myšlienky klipu hodili. Obrazy, honosné priestory, čistota, kľud, pokora a pokoj. To je z môjho pohľadu to, čo opisuje celú skladbu a našu predstavu klipu,“ prezradila Frederika. Videoklip sa nakrúcal v priestoroch Galérie Nedbalka v Bratislave a v kaštieli Princess Palace v Dunakiliti (Maďarsko). Speváčka vyzdvihla aj Michala Nemtudu, ktorý ju pri nakrúcaní dostal do úplnej pohody a vďaka nemu zvládla aj prvé profesionálne nakrúcanie.

Nový spevácky talent: Kto je Frederika a čím zaujala Majka Spirita?
Zdroj foto: Archív MS

Kto je Frederika?

 

Frederika Jobková (6.7.1996, Stropkov) je začínajúca speváčka, ktorá bola k umeniu a spevu vedená od malička. Svoj talent preukazovala na viacerých súťažiach. Po absolvovaní košického konzervatória sa začala venovať móde a založeniu vlastnej firmy (Brayen). Po čase sa však vrátila k spevu.

S producentom Eugenom Botošom nahrali viacero coverov a v tomto roku sa stane súčasťou jeho albumu s českými a slovenskými umelcami. Skladba Petrus bude zároveň otváracím singlom Frederikinho debutového albumu. Skladba je featuringom s Majkom Spiritom, ktorý vôbec po prvýkrát dal takto priestor nateraz neznámej speváčke.

 

Reklama na magazín Vintage District