Lidl_Nie-je-vajce-ako-vajce-1

Voľný výbeh, žiaden stres a je to tu – bio vajce je na svete. Nato, aby mohlo uzrieť svetlo sveta, je potrebné, aby sliepky boli kŕmené bio krmivom, ktoré neobsahuje žiadne geneticky modifikované suroviny. Nesmie disponovať ani žiadnymi prídavnými farbivami. Práve to ovplyvňuje chuť bio vajec. Ich kvalita je v porovnaní so štandardnými vajíčkami oveľa vyššia. Spoločnosti Lidl záleží na tom, aby svojim zákazníkom ponúkala výrobky mimoriadnej kvality, ktorých súčasťou sú aj chutné bio vajcia.

O tom, aké vajce bude, rozhodujú podmienky, v akých sliepka žije a čo zožerie. Domáci chovatelia zvyknú vravieť, že veľmi dobre vedia, čím svoje sliepky kŕmia, takže sa nemusia báť, čo potom vo finále skonzumujú oni zo svojej panvice.

Rozdiely medzi vajíčkami voľným okom vidieť napríklad na škrupine. Vajcia z klietkového chovu ju majú úplne hladkú, zatiaľ čo kvalitné Bio organic vajcia z ekologického poľnohospodárstva, ktoré nájdete na pultoch predajní Lidl, sú veľmi často štruktúrované, drsné.

Čo sa týka farby škrupín, tá absolútne nevypovedá o tom, či ide o kvalitné bio vajíčko. Sfarbenie súvisí s druhom sliepok a s ich chovom. Nakúpte si v Lidl bio vajíčka a čerstvú zeleninu. Týmto kombom doprajete svojmu telu nutrične bohaté raňajky a vaše bruško sa bude usmievať.

Na stránke kuchynalidla.sk nájdete napríklad postup, ako pripraviť stratené vajce. Nejde o žiadnu čiernu mágiu – len lahodné raňajky. Dobrú chuť!

Reklama na magazín Vintage District