smútok

Možno už mnohí z vás poznajú, že nervozita a stres sú spúšťačom viacerých ochorení. Súvislosť medzi zdravotným stavom a ľudskou psychikou je veľká.

Vedeli ste, že dokonca aj obyčajný kašeľ nemá vždy infekčný pôvod? Prezradíme vám tiež, ako posilniť psychiku, aby nervozita a stres mali čo najmenší vplyv.

1. Psychosomatika

Existuje celá veda o vplyve psychiky na telo, nazýva sa psychosomatika. Jej zakladateľom bol v minulom storočí nemecký vedec Johann Heinrot. Jeho teória je založená na skutočnosti, že príčinou mnohých chorôb nie je fyzická alebo organická činnosť, ale emocionálny stav človeka: depresia, stres, nepokoj, nervozita.

Chorí ľudia sú takmer vždy nervózni, najmä tí, ktorí trpia chronickými chorobami. A ako výsledok sa ukazuje, že všetky zdravotné problémy sú v našej hlave. Práve to učí psychosomatika.

2. Účinky psychiky na telo

Povedzme, že vás niečo trápi, zriedka sa usmejete. A to už trvá niekoľko týždňov. Výsledkom je, že vaša psychika reaguje negatívne na akýkoľvek vzťah okolo vás nedostatkom záujmu a energie. Výsledkom je, že telo prestane fungovať správne a je tiež deprimované. V dôsledku konštantného napätia sa objavujú svalové bloky, čo vedie k vzniku chorôb.

V podstate takmer všetky chronické ochorenia vnútorných orgánov (tiež nádory) môžu byť spôsobené stavom odporu voči niekomu, vrátane seba. Ľudia, ktorí sa často ľutujú alebo kritizujú, majú tendenciu k vzniku vredov. Odpustenie je dôležité nielen v náboženstve, ale aj v medicíne. Podľa teórií vedcov sú napadnuté tie orgány, ktoré sú v človeku najslabšie.

3. Emócie a podvedomie

Vedci dokázali, že choroba vzniká nevedomky. Tiež stav tela priamo súvisí s emóciami pacienta. V prípade, že niekoho trápia boľavé nohy, dotyčný vždy chce niekam utiecť. Bolesti žalúdka znamenajú, že niečo nedokážete stráviť. A ak dôjde k strate sluchu, v tom prípade niečo nechcete počuť, atď. Týmto spôsobom akoby ste sa vyhýbali niektorým problémom, urobili tak svoj život pohodlnejším bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Prečítajte si aj: Rakovina prsníka plus 4 jednoduché rady, ako znížiť jej riziko

Často mnohí z nás nenájdu pomoc od bežného lekára, a preto sa obrátia na cirkev alebo psychológa. Podľa štatistík veľa ľudí mení svoj spôsob života a seba samého, nachádzajú podporu a porozumenie. Choroby ustupujú alebo sa dostávajú do ľahšej formy.

Treba mať však na pamäti, že neexistuje víla s čarovnou paličkou, ktorá ľahko odstráni všetky problémy. Hlavný liek je vo vás! A nikto vám nedokáže napraviť nervový systém, ak to nechcete.

4. Ako upokojiť nervy?

Tu je zoznam chorôb, ktoré vyplývajú zo stresu a nervov: astma, alergie, srdcové choroby, kolitída, žalúdočné a pažerákové vredy, diabetes mellitus, atopická dermatitída, psoriáza, artritída, migréna, poruchy štítnej žľazy, nádory.

Ak chcete zlepšiť svoj stav, mali by ste sa vyhnúť konfliktným situáciám. Samozrejme, nie je to vždy ľahké, pretože problémy so vzťahmi budú vždy.

Zmeňte seba!

Mali by sa zvážiť negatívne aspekty charakteru človeka. Odstrániť zo života to, čo vedie k jeho zničeniu. Zamyslite sa, čo by ste chceli v sebe zmeniť? Možno ste príliš emocionálni, neustále niečo žiadate a ste so životom ustavične nespokojní.

Nechajte, nech vás opíšu iní ľudia, zdôraznite všetky pozitívne a negatívne črty. Ak ste nervózni, opakujte to stokrát: “Som pokojný, som pokojný.”

Lieky a odpočinok

Na liečbu depresie a úzkosti sa okrem liekov môžu použiť aj ľudové prostriedky. Medzi rastlinami má dobrý upokojujúci účinok: harmanček, mäta, ľubovník bodkovaný, medovka, pamajorán obyčajný (dobrá myseľ), orech, koriander atď.

Pozitívnu náladu vám pomôžu naladiť aj filmy, hudba, komunikácia s ľuďmi, ktorí vám rozumejú, rovnako ako robiť to, čo milujete. Len komplexná terapia môže poskytnúť požadovaný výsledok a upokojiť nervy.

Pamätajte, že sme všetci ľudia, všetci rozdielni, máme myšlienky, túžby, obavy, problémy. Ale nie vždy sa deje všetko, ako chceme, a potom začneme stresovať, sme nervózni, bez toho, aby sme mysleli, že toto správanie poškodzuje iba naše zdravie. Samozrejme, musíme bojovať za lepšiu budúcnosť. Ak však pokojne prechádzate životom, úspech vás doženie.

Reklama na magazín Vintage District