parenisko

Prvé jarné mesiace a pomalé prebúdzanie prírody sú tu. Ak ešte nie ste skúsený záhradkár, ktorý má rok čo rok všetko pod palcom, zaručene oceníte každú dobrú radu. Pýtate sa, čím začať, čo sadiť najskôr a na čo netreba zabudnúť? Potom zrejme viete, že príroda sa riadi vlastnými pravidlami. Buďte pripravení na všetko. Je jedno, či máte rozsiahlu záhradku, malý vyvýšený záhon alebo domáce parenisko. Produkty od privátnej značky Parkside, ktoré nájdete v Lidl e-shope, vašu záľubu zjednodušia a zefektívnia.

Každý, kto má so záhradkárčením nejaké skúsenosti, zaručene potvrdí, že kým sa do toho pustíte, mali by ste poznať niekoľko pravidiel. Tie sú však iné každý mesiac v roku. Na čo by mal teda správny záhradkár myslieť práve teraz? Napríklad, ak máte doma trávnik, na začiatku jari by ste ho mali dobre pohrabať. Odstráňte z neho nečistoty či zvyšky popadaného lístia. V prípade väčšej záhradky, v ktorej sa chystáte sadiť zeleninu, nezabúdajte na to, že rozmrazenú pôdu najlepšie pripravíte rýľom a hnojivom. Ak sa sústredíte skôr na okrasné rastlinky, svoje trvalkové záhony poriadne vyčistite. Všetky suché časti kvetov musia ísť preč.

Na čo nemôže zabudnúť každý záhradkár
Zdroj foto: Lidl

S príchodom teplejšieho počasia, môžete začať s vysievaním a vysádzaním. Čas skorého kelu, mrkvy, paštrnáku či petržlenu je tu. Na prelome marca a apríla môžete vysadiť aj jarný cesnak, cibuľu sadzačku a pór. Ak túžite po domácej zelenine či bylinkách aj napriek tomu, že nemáte záhradu, vaším verným pomocníkom sa stane vyvýšený záhon od privátnej značky Parkside. Vypestovať v ňom môžete kaleráb, rajčiny, mrkvu či sladké domáce jahody. Spomínaným paradajkám sa však bude rovnako dobre dariť aj v špeciálnom kvetináči na rajčiny Parkside.

Na čo by nemal zabudnúť každý záhradkár

Pre esteticky založených záhradkárov, ktorým dom zdobí majestátny živý plot, sú tu Aku nožnice na trávnik a živý plot Parkside. Naopak, ak ste milovníkom sadenia, vašu agro-dušu rozhodne nadchne parenisko Parkside, vďaka ktorému budete môcť vdýchnuť nový život sadeničkám skôr ako začína ich sezóna. Návrat do exteriéru vášho príbytku môže byť vo veľkom štýle s výbavou, ktorú nájdete v Lidl e-shope.

Reklama na magazín Vintage District