módne prešľapy

Móda je zrkadlom nášho osobného štýlu a vkusu. No niekedy sa dáme uniesť trendami, ktoré nám nepristanú. Na ktoré módne prešľapy si dať pozor?

Hovorí sa, že šaty robia človeka a žiaľ je to skutočne tak. Väčšina z nás si prvý dojem o človeku vytvorí na základe jeho oblečenia. Niekedy sa necháme strhnúť výkrikmi módy a oblečieme si šaty, ktoré nám nepristanú. Tu sú niektoré módne prešľapy, ktorým sa radšej vyhnime.

Príliš úzke oblečenie

Áno, chápeme, že chceme ukázať našu postavu, no príliš tesné oblečenie môže pôsobiť nevkusne a neesteticky. Oblečenie, ktoré sa nám doslova vtláča do tela, môže vyzerať nevhodne a skôr tak vyzdvihneme naše nedostatky.

Zlá veľkosť podprsenky

Správna podprsenka je základom úspešného outfitu. Nedostatočná podpora pre prsia môže mať nielen negatívny vplyv na náš vzhľad, ale aj naše zdravie. Takže žiadne vyskakujúce poprsie z výstrihu a radšej treba zvoliť tú správnu veľkosť.

Prečítajte si aj: Ako si zostaviť šatník, aby ste sa nemuseli báť kíl navyše

Nadmerne vysoké podpätky

Podpätky môžu dodať outfitu eleganciu a predĺžiť naše nohy. No všetkého príliš veľa škodí. Veľmi vysoké podpätky nezanechávajú dobrý dojem a ak v tom navyše nevieme chodiť, môžeme v nich vyzerať skôr komicky. Nesnažme sa prekonať vlastné hranice a radšej sa rozhodnime pre pohodlné a vkusné topánky.

Príliš mnoho Doplnkov : Doplnky môžu doplniť váš outfit, no ak ich je príliš veľa, môžete pôsobiť rušivo. Menej je často viac. skúsenosť si pár kvalitných doplnkov, ktoré váš štýl skutočne podtrhnú.

Džínsy s vysokým pásom v kombinácii s oversized vrstvou

Džínsy s vysokým pásom sú skvelé, ak k nim vieme správne kombinovať vrchnú časť oblečenia. Ak kombinujeme džínsy s vysokým pásom s neforemným topom alebo oversized vrstvou, ktorá nám padá hlboko pod pás, celkový dojem môže vyzerať, že sme sa stratili vo vrstve oblečenia. Toto treba zmeniť. Celý zmysel džínsov s vysokým pásom je totiž lichotiť týmto krivkám a zvýrazniť rôzne časti našej siluety, takže podľa toho spárujme svoje košele. Napríklad pekné francúzske tričko, blúzka či košeľa, ktorá sa dá zastrčiť do pása, sú určite vhodnejšou kombináciou.

Módne prešľapy: Ktorým kúskom oblečenia sa treba vyhnúť?
Zdroj foto: Unsplash

Nesúlad farieb

Kombinovanie farieb je super, no nesúlad farieb môže vyzerať zábavne chaoticky. Naučme sa základy farebného ladenia a venujme pozornosť tomu, aké farby spolu skutočne ladia. Takisto príliš krikľavé farby môžu pôsobiť lacno.

Kockovaná plisovaná minisukňa

Existujú kúsky oblečenia, ktoré svedčia teenagerom, no zrelá žena by v tom vyzerala komicky. Medzi také oblečenie patrí určite kockovaná plisovaná minisukňa.

Prehnane odhaľujúce oblečenie

Odhaľovanie istých častí tela je umením a môže byť pôsobivé, no i tu platí zlatá stredná cesta. Ak je toho odhaleného veľa, môže to pôsobiť vulgárne. Treba nájsť kompromis, ktorý nám pristane.

 

Reklama na magazín Vintage District