milan z

Obľúbený moderátor sa premenil na člena hmyzej komunity, a to vďaka talentu umeleckej maskérky Adriany Loj a kostymérky Laury Bezuchovej. Čo na hmyze najviac obdivuje, a na ktoré postavy z včielky Maji sa určite nepodobá?

Milan Junior Zimnýkoval sa ocitol v „koži“ osi a mal si možnosť vyskúšať, ako sa cítia artisti a ostatní aktéri z legendárneho Cirque du Soleil, ktorý na Slovensko prichádza opäť s unikátnym, tentoraz pestrofarebným predstavením. Príbeh s názvom OVO divákom približuje čarovný svet hmyzu, kde sa môžeme opäť tešiť na šou plnú zábavy, smiechu a dych berúcich akrobacií.

Známy moderátor sa premenil na člena hmyzej komunity, a to vďaka talentu umeleckej maskérky Adriany Loj a kostymérky Laury Bezuchovej. Výroba kostýmu trvala 2 mesiace a na jeho výrobu boli použité rôzne zväčša netradičné materiály. Od alobalu, papiera, drôtov, izolačnej pásky až po tesnenia pod parkety. Najťažšie boli krídla. Celý mejkap trval 40 minút.

Milan Junior Zimnýkoval v rozhovore pre Hviezdnepremeny.sk prezradil, akým chrobákom by chcel byť a čo na hmyze najviac obdivuje. Pozrite si jeho úchvatnú premenu na osu:

Podľa vás na aký hmyz sa najviac podobáte?

Podľa tejto skúsenosti som bol v minulom živote osa. Aj keď ten úzky driek veľmi nesedí. Myslím si, že truhlík som určite nebol. Idem vylučovacou metódou. Nie som človek, ktorý vie všetko a všade bol. Nemyslím si, že som bol niečo nechutné z hmyzieho kráľovstva. Keď si tak preberám včielku Maju, tak ani mravec nie, lebo nie som vojenský typ. Ani nejaký skokan, čiže osa je v pohode. A možno ešte trúd. Ten nič nerobí a vrhá iba tieňom.

Keby ste chceli žiť vo svete hmyzu, tak akým hmyzom by ste chceli byť a prečo?

Keď sa mám rozhodnúť a mám na to 24 hodín, tak si asi najskôr preštudujem wikipédiu, aby som vedel, do čoho idem. Povedzme si na rovinu, nie každý chce byť hovniválom. Na druhej strane sa má možno fajn, lebo má tu svoju guľôčku a nič iné nerieši. Nemá predátorov a nezožerie ho vták či iný dravec. Komár určite nie, to by na mňa nadávali. Mucha tiež, to by som bol otravný. Včela musí makať a ja už nechcem makať. (smiech) A pavúk je strašný, čiže trúd alebo osa je v pohode.

Milan Junior Zimnýkoval
FOTO: Stana Topoľská

Akú vlastnosť na hmyze najviac obdivujete?

Hovorí sa, že šváby prežijú aj výbuch atómovej bomby. Na hmyze preto obdivujem schopnosť prežiť. Tam, kde existuje hmyz, býva dobre, lebo je tam život. Rozprával som sa s človekom, ktorý rieši ekológiu a on ma upozornil na zaujímavú vec, a to, aby som si všimol, že či v tom prostredí, kde žijem, lietajú motýle. Ak áno, tak super. Ak nie, mám problém, lebo motýle lietajú a sú iba v prostredí, ktoré nie je škodlivé.

A akú vlastnosť naopak neznášate?

Otravnú háveď. Aj keď chápem, že každý hmyz má nejakú funkciu, okrem komárov, lebo ich existenciu stále nechápem. Ešte aj tie mole si vyberajú v šatníku drahšie kúsky a nie tie lacné. Mole sú hviezdy. Keď vyletia zo skrine, tlieskate a osudová rola je tam. (smiech)

Prečítajte si aj: Love Story v Cirque du Soleil – OVO, chytí za srdce malých i veľkých!

Keď ste si obliekali kostým osi, ako ste sa v ňom cítili?

Pýtali sa ma, či mi nie je horúco, ale bolo to naopak celkom fajn. Mňa strašne bavilo, že som sa mohol zahrať na hmyz a charakter hmyzu. Na druhej strane nie každý deň môžem byť osa. Mne sa páčil zadoček so žihadlom. Ako sa upínal cez ramená. Bolo ho potrebné pripevniť, aby to nebolo spadnuté. Aj krídla, mejkap či tykadlá boli úžasné. Málokedy dostanete takúto príležitosť stať sa osou. Mohol som sa zahrať na hmyz, ktorý vystupuje v Cirque du Soleil. Celé som to bral ako kasting. Dúfam, že ma zoberú so sebou aj do sveta. (smiech) Vžil som sa do toho celého a bolo to veľmi zaujímavé. Neprekážalo mi nič. Trochu mi to pripomínalo babkino leskymo, ale ona mala červené.

Vedeli by ste v tom moderovať celý deň, alebo robiť akrobatické kúsky?

Moderovať nie je problém, ale akrobaciu určite nie. Každý nech robí, čo vie. Ja akrobaciu neviem, preto ju nerobím. Ešte by som zvládol vrh tieňom a kráčať a to je všetko. (smiech)

V čom vás očarilo pestrofarebné predstavenie OVO cirkusu Cirque du Soleil?

Videl som 20 predstavení  Cirque du Soleil a 14 šou. Jedna z nich bola aj OVO, ktorú som videl v Londýne. Prvé, čo sme si s manželkou povedali, keď sme videli príbeh toho vajca, je, že toto by mali vidieť deti a naša dcéra. Pre mňa je to život, hravosť, radosť a veselosť tých chrobákov. Inak to vajce je úžasné. Najlajkovanejšia vec na Instagrame bolo vajce. Príbeh je veľmi hravý. Ide o to, že chrobáky objavia v tráve vajce a nevedia, čo to je. Pre nich je to UFO. Mne sa organizácia Cirque du Soleil veľmi páči. Ako to všetko dokážu zosynchronizovať. Podľa mňa, ak existuje profesionalita, tak sa meria jedným Cirque du Soleil. Druhou vecou je, čo všetko dokáže ľudské telo. Robia to strhujúcim spôsobom, že potom chce človek vidieť ďalšiu a ďalšiu šou.

V akom projekte vás môžeme vidieť najbližšie?

V projekte, ktorý sa volá osa, ktorá ide na kasting do Cirque du Soleil. (smiech) To je moja naj top úloha, ktorú mám do jesene. Keď príde v októbri cirkus, tak chcem nenápadne chodiť v kostýme osi, aj keď to sa asi nedá, aby si ma všimli a povedali si, že okej, poď s nami. Organizácia Cirque du Soleil ti dáva priestor a budeš robiť napríklad manažéra šťastia. Alebo im budem robiť raňajky. Alebo viazať šnúrky na topánkach. Som veľmi vďačný, že môžem byť súčasťou takéhoto niečoho a že vďaka agentúre Vivien som sa dostal do zákulisia. Mám dva cenné plagáty, a to zarámovaného Mariána Hossu s venovaním a plagát s podpismi umelcov zo Cirque du Soleil. Som preto vďačný za každé priblíženie k tejto organizácii.

Foto: Stana Topoľská

Reklama na magazín Vintage District