ruže (1)

Mnohé z nás si ešte pamätajú veľkolepé oslavy tohto sviatku v minulom režime. Kto však Medzinárodný deň žien viac oslavoval? Ženy alebo muži?

Utkveli vám v pamäti nostalgické spomienky na Medzinárodný deň žien? Tie staršie z nás naň možno spomínajú ako na jediný deň v roku, kedy dostali od svojho drahého manžela kvietok. Zväčša na ospravedlnenie „opice“. Veď dnes opiť sa predsa majú právo! Však oslavujú vaše ženstvo. Mladším ročníkom sa možno vybaví potácajúci sa ocinko držiac zdeformovaný kvietok (v tom lepšom prípade). Niektoré šťastné manželky dostali praktický darček do domácnosti s jasným odkazom, kam patria. Kto sa vlastne v tento sviatok viac potešil?

Prečítajte si aj: Skryté problémy vo vzťahu, za ktoré môže minulosť. Odhaľte ich a zlepšite svoj vzťah

MDŽ je pripomenutím štrajku

No skutočný význam dňa žien sa skrýva inde. Nápad vznikol na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910 ako pripomenutie boja za rovnoprávnosť žien. V roku 1908 práve v tento deň demonštrovali v New Yorku tisíce krajčírok proti diskriminácii žien v práci, zlým pracovným podmienkam, detskej práci a za svoje volebné právo.

MDŽ a súčasnosť

Dnes si mnohí muži spomenú skôr na deň žien ako na Valentína. Ak si vôbec spomenú. Kvietok však poteší každú ženu, preto muži nezabudnite na nás a spravte nám radosť aspoň v tento deň!

Reklama na magazín Vintage District