HONOR Magic5 Lite vďaka špeciálnej technológii redukuje modré svetlo z displeju (1)

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí trávia celý večer pozeraním do svojho smartfónu? Cítite sa permanentne unavení a možno tak nevedome prispievate k riziku slabšej pamäti, problémom so zrakom alebo dokonca k zvýšenému riziku rakoviny. Problém sa skrýva v škodlivom modrom svetle, ktoré môže závažne narušiť spánkové procesy. A keďže 21. marec je Medzinárodným dňom zdravého spánku, poďme si pripomenúť, prečo je kvalitný spánok alfou omegou nášho zdravia a tiež ako sa pred nebezpečným modrým svetlom ochrániť.

Modrá nemusí byť vždy dobrá

Modré svetlo je súčasťou bežného denného svetla a nášmu organizmu pomáha, aby sme zostali svieži a vždy pripravení konať. Po západe slnka sa v prírode modré svetlo už nevyskytuje. Naše telo sa tak prirodzene upokojí a pred spaním vyplavuje spánkový hormón melatonín. Ten umožní nástup pokojného a kvalitného spánku, počas ktorého sa telo správne regeneruje a je pripravené na ďalší deň.

Do našich životov vstúpili moderné technológie, ktorých displeje a monitory modré svetlo vyžarujú. Akonáhle naše oči pred spaním modré svetlo zachytia, telo si myslí, že je tu opäť deň, a produkcia melatonínu sa obmedzí, alebo dokonca zastaví. Následkom toho dochádza k zhoršenému zaspávaniu, zlému spánku a nedostatočnej regenerácii. Následne potom dochádza napr. k zhoršeniu pamäti,  schopnosti  učiť sa a sústrediť a môže sa objaviť aj vyššia náchylnosť k depresiám. Navyše sa hovorí aj o možnom poškodení sietnice a o zvýšenom riziku rakoviny prsníka a prostaty.

Smartfón vždy vyberajte zodpovedne vzhľadom k svojim očiam

Ľudia sa našťastie zo svojich chýb dokážu poučiť a tak niektorí výrobcovia technológií k otázke modrého svetla pristupujú zodpovedne a snažia sa svojich užívateľov pred modrým svetlom ochrániť. Pri výbere nového smartfónu sa preto oplatí zamerať sa na jeho vlastnosti aj z tohto hľadiska, pričom nemusí ísť vždy len o modely najvyššej kategórie.

Napríklad smartfón HONOR Magic5 Lite, ktorý patrí do strednej triedy vyžaruje iba nízke hodnoty modrého svetla, čím chráni vaše oči, aj celý organizmus. To potvrdzuje aj fakt, že model prešiel dôkladným testovaním, zameraným na ochranu zraku a získal certifikáciu TÜV Rheinland. Navyše má zabudovanú technológiu, ktorá zamedzuje blikaniu obrazovky a tým znižuje únavu očí aj pri dlhšom používaní. Svoju úlohu zohráva aj OLED displej. Táto technológia sama o sebe vyžaruje až o polovicu menej modrého svetla v porovnaní s klasickým LCD displejom.

Tipy na zdravý spánok

V rámci medzinárodného dňa zdravého spánku stojí za to pripomenúť si tipy, ako svoje telo nechať cez noc zregenerovať čo najúčinnejšie. Štyri hodiny pred spaním nepite kávu ani povzbudzujúce nápoje, nerozptyľujte sa a nevenujte sa veciam, ktoré vás znepokojujú. Choďte spať vždy v rovnakom čase a vstávajte v rovnaký čas aj cez víkend. V posteli nejedzte a nesledujte filmy, aby si vaše telo spálňu spájalo iba so spánkom, a ako už asi viete, nenechajte si spánok a zdravie poškodzovať modrým svetlom.

###

Ďalšie informácie o značke HONOR nájdete na oficiálnych webových stránkach: www.hihonor.com/sk/

HONOR je späť v plnom nasadení

Značka HONOR sa zaviazala byť globálnou technologickou špičkou a vybudovať portfólio inteligentnej domácnosti, ktoré bude dostupné pre každého. Dnes má HONOR viac ako 10 000 zamestnancov, z ktorých väčšia polovica pracuje na výskume a vývoji (R&D), štyri vývojové inštitúcie, viac ako sto inovačných laboratórií po celom svete, a podal už vyše 5500 patentových žiadostí. Veľmi rýchlo etabloval aj cez 30 strategických partnerstiev so svetovými špičkami ako Microsoft, Google, Intel, Qualcomm a pod., s ktorými spoločne vyvíja inovatívne riešenia v rámci softvéru aj hardvéru, a dokáže tak zaistiť produkciu mobilnej technológie od začiatku až do konca.

Sledujte HONOR na sociálnych sieťach:

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk

Reklama na magazín Vintage District