žena, beauty

Zdravie a krása je pre každú ženu takmer všetko. Chcete sa cítiť dobre vo vlastnej koži – bez bolesti kĺbov, bez vrások či popraskanej pokožky. Existuje riešenie, ktoré vás dokáže ,,zachrániť“ od týchto problémov – áno je to kolagén! Určite nepočujete toto slovo prvý krát. Prirodzene sa nám spája s pohybovým aparátom –  chrupavkami, šľachami, ale poznáme ho aj z reklám na prípravky proti vráskam a starnutiu pokožky. S čím ďalším nám môže užívanie kolagénu ešte pomôcť?

Zázračný proteín

Kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov, ktorý robí kožu elastickou, pružnou a dodáva jej mladistvý vzhľad. Kolagén typu I, ktorý je tvorený z aminokolagénu C a kyseliny hyalurónovej, zohráva hlavnú úlohu vo výživových doplnkoch určených pre pokožku. Redukuje príznaky starnutia a dodáva pleti silu a pružnosť. V mladom veku si telo samé dokáže kolagén v plnej miere vyprodukovať samé –  vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť svalov a bráni starnutiu kĺbových štruktúr a tkaniva. Ak má človek v tele dostatok kolagénu, pleť a tkanivá sú mladé a pružné. Od veku 25. rokov však telo postupne stráca schopnosť tvoriť kolagén a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu a jeho prirodzený úbytok vekom vedie k zhoršeniu stavu kostí, ktoré sa prejavuje oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov a znížením trenia vo vnútri kĺbov. Nedostatok kolagénu má za následok aj vznik prvých vrások a  najmä pre ženy obávanej celulitídy.

Nielen pre zdravé kĺby

Okrem funkcie udržiavať pohybový aparát zdravý a silný, a tým i podporovať optimálnu pohyblivosť kĺbov a šliach, má kolagén pre organizmus i ďalšie pozitívne účinky. Vedeli ste napríklad, že pomáha hĺbkovo hydratovať pokožku? Vďaka tomu prispieva k zvyšovaniu jej elasticity, vyhladzovaniu vrások a tým aj ku spomaleniu jej starnutia. Ak svojmu telu dodávate dostatok kolagénu, pomôže vám dokonca i so stareckými škvrnami; zosvetlí ich. Účinným spojencom je aj v boji s celulitídou, popraskanými cievkami a striami. To určite ocenia všetky budúce mamičky, ktoré podobné estetické problémy trápia. Kolagén tiež prispieva k zdravým, silným a lesklým vlasom a nechtom. Ak vás trápia kŕčové žily, tiež by kolagén nemal vo vašej strave chýbať. Svoje skúsenosti s ním majú i športovci, pretože pomáha zvyšovať nárast svalovej hmoty.

Prečo by ste mali mať kolagén na svojom zozname vitamínov?

Kolagén je bielkovina nevyhnutná pre ľudské telo, pretože je hlavnou zložkou spojivových tkanív. Tvorí až 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70 % hmoty bielkovín kože. Za pružnosť a pevnosť pleti sú zodpovedné kolagénové vlákna tvorené fibroblastami – tvorcami bielkovín. Nedostatok bielkovín v ľudskom organizme má za následok starnutie pokožky, jej ochabnutie a vznik vrások. Okrem starostlivosti o tvár, pokožku, vlasy a nechty, má kolagén význam aj pre kĺby a kolená. Jeho najdôležitejšou funkciou je, že je stavebnou látkou šliach, väziva, kostí a pokožky. Je dôležitý aj pre homeostázu, teda udržiavanie stálosti vnútorného prostredia (ako stála teplota, pH a koncentrácia iónov), ktoré sú nevyhnutné pre normálnu činnosť organizmu.

Kolagén: Tajomstvo zdravých kĺbov a peknej pleti
Zdroj foto: Vitar.sk

Dosiahnite zdravú a krásnu pokožku s kolagénom Maxi Vita

Pre jeho potrebnú dennú dávku začnite užívať výživový doplnok Maxi Vita Exclusive Kolagén Forte +. Výrobok obsahuje kombináciu aktívnych látok, ktoré spolu s kolagénom a vitamínom C nevyhnutne pomáhajú pri tvorbe kolagénu. Užívaním kolagénu zabezpečíte výživu kĺbov, zlepšenie pohyblivosti svalov, zabránite starnutiu pokožky a prispejete k zdravým vlasom a nechtom.  Maxi Vita Exclusive Kolagén Forte + ďalej obsahuje aj extrakt z Boswellia serrata, ktorý vďaka obsiahnutým látkam pomáha udržať kĺby v dobrom stave. Viac informácií na www.vitar.sk

Súťaž o kolagén Maxi Vita Exclusive Kolagén Forte + práve teraz na našom Facebooku Hviezdne premeny. Nenechajte si ujsť vyhrať tento skvelý produkt!!!

Reklama na magazín Vintage District