VITAL_PROTEINS_40003_GEORGIA_TOFFOLO_EXTRA_1x1-min-1

Kolagén je štruktúrovaný proteín, ktorý obsahuje aminokyseliny (glycín, prolín, hydroxypolín) a funguje ako „lepidlo“ držiace telo pokope. Je potrebné pre všetko od pokožky, vlasov, nechtov, kostí, svalov, chrupaviek a ďasien. Smutné však je, ako starneme, produkcia kolagénu sa začne spomaľovať. Nie je úplne jasné, prečo sa produkcia kolagénu s vekom znižuje, ale klesá dramaticky. Po dovŕšení 25 veku života sa produkcia znižuje o 1 % každým rokom. Okolo 40-tky sa produkcia úplne zastaví. Vtedy si začneme všímať prejavy jeho nedostatku – vrásky, lámajúce sa vlasy a nechty a bolestivé kĺby.

Aké potraviny obsahujú kolagén?

Kolagén môže pochádzať z rôznych zdrojov. Najlepším spôsobom je jesť potraviny plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, ako je kuracie mäso, vývar z kostí, mastné ryby, vaječné bielka, syr, orechy, fazuľa, obilniny, chia semienka a listová zelená zelenina. A nezabúdajme na príjem vody. Prírodné zdroje však nestačia na to, aby zmarili úbytok kolagénu súvisiaceho s vekom. Tu prichádzajú na rad kolagénové doplnky. Tie pomáhajú doplniť potrebné aminokyseliny, ktoré fungujú ako stavebné kamene pre syntézu a remodeláciu nových kolagenových vlákien.

Kolagén a jeho účinky na naše zdravie.
Zdroj foto: Vital Proteins

 Čo sú kolagénové doplnky?

Kolagénové doplnky sú zamerané na obnovenie hladín bielkovín v tele. Podporujú prirodzenú produkciu kolagénu zvýšením hustoty fibroblastov (bunky v spojivovom tkanive, ktoré produkujú kolagén). Kolagénové doplnky sú vo všeobecnosti dostupné vo forme piluliek, tekutín alebo prášku. Aj keď je to vec osobných preferencií, prášok je obľúbenejšou voľbou kvôli všestrannosti, ktorú ponúka. Stačí pridať kolagénový prášok do akéhokoľvek receptu alebo primiešať pár odmeriek do vody, kávy, polievky, šejku alebo smoothie počas dňa. Pri kolagénových doplnkoch je však dôležité si všímať, aké množstvo kolagénových peptidov obsahujú a vyhľadávať tie, ktoré sú bez pridaných látok a farbív.

Účinnosť kolagénových peptidov

  • Zmena v štruktúre pokožky: Podľa odborníkov môže konzumácia kolagénu zlepšiť kvalitu pleti. Aj keď vrásky úplne nevyhladí, užívanie kolagénových doplnkov pomôže zlepšiť elasticitu/textúru pokožky a zároveň ju aj hydratuje.
  • Pomoc vlasom a nechtov : Užívanie kolagénu blahodarne vplýva na kvalitu vlasov. Pomáha s ich rastom a hustotou. Zároveň aj zabraňuje lámavosti a jemnosti nechtov.
  • Posilňuje kĺby a kosti: Výskum ukazuje, že kolagénové peptidy zvyšujú hustotu chrupaviek a robia kĺby pružnejšími. Štúdie tiež zistili, že pomáhajú pri bolestiach kĺbov, chrbta a kolien. Doplnok tiež zvyšuje hladinu vápnika v kostiach a následne ich posilňuje.
  • Znižuje zápal: Zápal môže spustiť celý rad zdravotných problémov. Glycín údajne pôsobí na rýchlejšie hojenie rán a znižuje bolestivosť.
  • Zlepšuje náladu a hladinu energie: Je známe, že denný príjem kolagénu zmierňuje úzkosť, zvyšuje metabolizmus, zvyšuje hladinu energie a odstraňuje pochmúrnu náladu.
Kolagén a jeho účinky na naše zdravie.
Zdroj foto: Vital Proteins

Prínos kolagénu pre mužov aj ženy

Keď už hovoríme o výhodách, keďže kolagén nie je odkázaný len na starostlivosť o pleť, ale ponúka množstvo ďalších výhod, doplnok ovplyvňuje obe pohlavia rovnakým spôsobom. Ženy sa môžu obrátiť na doplnok najmä pre žiarivú pleť, bujné vlasy a silné nechty. Muži ho na druhej strane môžu považovať za posilnenie kostí, prevenciu zranení, opravu tkaniva, zdravie čriev a podporu rastu vlasov.

Pri kolagénoch, voľte Vital Proteins

Čo poviete, máte záujem o pridanie mocného spojenca do vašej každodennej diétnej rutiny? Ak áno, dbajte na výber správneho kolagénového doplnku. Vhodnou možnosťou sú pre vás kolagény značky Vital Proteins. Tie obsahujú jednu jedinú ingredienciu – neochutené kolagénové peptidy získavané z hovädzieho alebo morského zdroja. Sú číslom jedna na americkom trhu a teraz dorazili aj k nám. Kolagénové peptidy obsiahnuté vo výživových doplnkoch pomáhajú telu dodať aminokyseliny potrebné ako stavebné kamene pre kolagénové vlákna. Kolagény Vital Proteins obsahujú najväčšie množstvo kolagénu na porciu na trhu – s obsahom až 20 g kolagénu na porciu. Výživové doplnky Vital Proteins si môžete pridať do teplých aj studených nápojov, ako napríklad káva, čaj či smoothie.

Pripravené je pre vás aj vianočné balenie, ktoré obsahuje jeden hovädzí kolagén Vital Proteins (567 g) a sprchový gél Kneipp. Sprchový gél Kneipp vás doslova nabudí do nového dňa. Stačí si dopriať sprchu s gélom a jemná, ale prenikavá vôňa rozprúdi vaše zmysly aj telo. Výživný sprchový gél dodá pokožke hebkosť a pružnosť a navyše ju pri pravidelnom používaní dlhodobo hydratuje.

Viac informácii na www.vitalproteins.sk.

POZOR SÚŤAŽ!!! 2 z vás majú šancu vyhrať vianočné balenie Vital Proteins a Kneipp.

Súťažná otázka :

Koľko kolagénu na porciu obsahuje kolagén Vital Proteins ?

  1. 10 g na porciu
  2. 20 g na porciu
  3. 15 g na porciu

Do súťaže sa môžete zapojiť na našom Facebooku a Instagrame.

Reklama na magazín Vintage District