maldives-g8b4af4f0d_1280

Napriek zložitej epidemiologickej situácii a meniacim sa podmienkam vstupu do turistických destinácií záujem cestujúcich o lety neutíchol ani počas tejto zimy či Vianoc.

Podľa globálnych dát spoločnosti Kiwi.com sa od decembra 2021 do začiatku januára 2022 počet rezervácií na celom svete medziročne zvýšil viac ako trojnásobne, pričom najčastejšími destináciami boli Kyjev, Londýn a Budapešť, zatiaľ čo medzi destináciami s prívetivými teplotami viedli Kuala Lumpur, Istanbul, Mexico City a Španielsko. Portál Booking.com zaznamenal aj nárast počtu rezervácií cez Kiwi.com, pričom v porovnaní so zimou 2019/2020 sa cez Kiwi.com uskutočnilo takmer o 40 % viac rezervácií.

Všeobecný záujem cestovateľov o zimné cestovanie do zahraničia sa tento rok zvýšil. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019, t. j. pred pandémiou, zaostávajú celosvetové rezervácie od 1. decembra 2021 do 2. januára 2022 len o 7,5 %. Počet tohtoročných rezervácií je viac ako trojnásobne vyšší než v roku 2020.

Celosvetové rezervácie na tohtoročnú zimnú dovolenkovú sezónu sa blížia k číslam z roku 2019 a v porovnaní s minulým rokom vzrástli mnohonásobne. Veríme, že tomuto pozitívnemu trendu napomáha nielen postupné očkovanie populácie a pokračujúce obnovovanie priamych leteckých spojení, ale aj skutočnosť, že cestujúci si na opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu zvykajú a nerušia svoje cesty v takej miere ako vlani,“ hovorí Eliška Řezníček Dočkalová, riaditeľka Customer Experience v Kiwi.com.

Rastúci záujem o cestovanie do zahraničia potvrdzujú aj údaje partnerskej spoločnosti Booking.com. Podľa jej údajov sa tento rok počet rezervácií ubytovania zákazníkmi, ktorí cestujú prostredníctvom Kiwi.com, zvýšil o viac ako 38 % v porovnaní s rokom 2019. Priemerná dĺžka pobytu je približne 3,8 dňa, pričom cestujúci si najčastejšie vyberajú ubytovanie v hoteloch, po ktorých nasledujú apartmány a hostely. Z hľadiska počtu celosvetových rezervácií patrili medzi hlavné destinácie USA, Španielsko, Taliansko, Spojené kráľovstvo a Francúzsko.

Okrem tradičných dovolenkových miest, ako napríklad Londýn, Budapešť, Paríž, Miláno a Barcelona, cestujúci prejavujú čoraz väčší záujem aj o exotickejšie miesta, najmä o cesty do Kuala Lumpur, Istanbulu, Mexico City a Manily. Podľa dát z vyhľadávaní na Kiwi.com tiež stúpa záujem o cestovanie napríklad do New Yorku, Dubaja, Bangkoku a Sao Paula.

Kiwi.com zaznamenáva rastúci záujem o cestovanie do zahraničia aj zo strany slovenských cestovateľov. V porovnaní s minulým rokom sú aktuálne rezervácie Slovákov na vianočné obdobie takmer osemkrát vyššie. Najčastejšie rezervované lety sú do Kyjeva, Londýna, Prahy, Dublinu a Milána. Rovnako výrazný je aj dopyt po teplejších destináciách, pričom medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov patria Atény, Dubaj, Lanzarote a Madrid.

Kiwi.com je popredná travel-tech spoločnosť so sídlom v Českej republike, ktorá celosvetovo zamestnáva viac než tisíc ľudí. Jej unikátny algoritmus – virtuálne prepájanie – umožňuje užívateľom kombinovať lety tradičných aerolínií a nízkonákladových leteckých spoločností v rámci jedného itinerára. Spoločnosť Kiwi.com každý deň uskutoční cez 20 miliárd cenových kontrol, a pokryte tak 95 percent globálnej ponuky letov. Zákazníci majú vďaka Kiwi.com prístup k lepším cenám a trasám, ktoré iné vyhľadávače nemôžu ponúknuť. Na Kiwi.com denne prebehne cez 50 miliónov vyhľadávaní a predá sa cez 25-tisíc leteniek.

Reklama na magazín Vintage District