dvaja-laska

Je správne  nehovoriť vo vzťahu vždy pravdu?  Kedy sa oplatí partnerovi klamať? Tu je niekoľko situácií zo života, kedy ste možno vášmu milovanému nepovedali pravdu. 

Život prináša rôzne situácie a niekedy pre pokoj v rodine sa rozhodneme pre menšie zlo, čiže klamstvo. V ktorých chvíľach býva pravdovravnosť zdrvujúca a volíme radšej “láskyplné” lži a kedy sa oplatí partnerovi klamať?

Miláčik, si najlepší milenec!

No priznajme si, ak chceme zažiť vášnivé chvíle s naším partnerom, občas si musíme pomôcť malým klamstvom. Ak samozrejme nepatríte medzi tie šťastné, ktorých partner je najlepším borcom, akého kedy stretli. Máte doma opačný prípad? Chcete mu to vešať na nos? Tak potom zvesíte aj niečo iné. Posteľné chlapské ego býva totiž veľmi, veľmi citlivé…Takáto pravda máva hasiaci účinok na požiar vášne.

Pred tebou som mala len dvoch

Nie je to pravda? Chcete mu odhaliť tvrdú realitu? To nemyslíte vážne! No ak si trúfate, nech sa páči.

Vyzeráš skvelo!

Tak takto nás klamú zväčša naše drahé polovičky! No načo by nás trápili krutou pravdou? Majú na to viac dôvodov. Po prvé, skazili by nám náladu, boli by sme protivné, a to znamená pre nich, že môžu zabudnúť na sex. Po druhé, kritika nášho zovňajšku by nás prinútila vynaložiť ďalšie pre chlapov nemalé investície do zlepšenia nášho vzhľadu. To si radšej odrežú jazyk. Samozrejme veľká česť výnimkám!

Prečítajte si aj:  5 vecí, ktoré partnerovi nikdy netolerujte

S tvojou mamou si rozumiem

Ach tie naše svokry milované. Škoda, že si spolu s partnerom nemôžeme vybrať aj jeho rodinu. Väčšina svokier pozná patent na všetko a väčšina mamičiek dohliada na starostlivosť o svojich synáčikov. Beda neveste, ktorá to nezvláda. Ak vediete so svokrou bežne zvládnuteľné žabomyšie vojny, neohovárajte pred manželom jeho mamičku. No v prípade, ak sa konflikt vyostrí, riešte to radšej rozhovorom s obidvoma.

Tá vec stála len…

Hovorí vám to niečo? Koľkokrát ste použili toto klamstvo, há? No veď pre pokoj v rodine sa musíte predsa obetovať. Radšej to, ako počúvať tie celodenné výčitky. V niektorých prípadoch celotýždenné, celomesačné, celoročné, celostoročné…. : )

Text:  Milota Mezeiová

Reklama na magazín Vintage District