Lidl melóny

Patrí k obľúbeným letným potešeniam.  Väčšina z nás ho mylne radí do kategórie ovocia, no patrí k zelenine. Melón. V horúcich dňoch osvieži rozhorúčený organizmus, podporí ako srdce, tak aj močový mechúr a žalúdok. Dokonca, dokáže zvlhčiť sliznicu čriev. Poponáhľajte sa a vyberte si v Lidli ten svoj. Diskont vám poradí, ako na to. 

Vybrať si ten najlepší melón chce zrejme každý. Lidl vám ukáže zopár tipov, s ktorými to pôjde o kúsok ľahšie. Vedeli ste, že poľné miesto na dyni je strana, ktorou bola otočená k pôde? Ak je zrelá, na jej spodku nájdete krémovo-žltú alebo až oranžovú škvrnu. V opačnom prípade ešte nedozrela. Ak si posvietime na chuť, znamenitá sladká sa spája so sieťovými škvrnami.

Počuli ste už, že odborníci vedia určiť melónom aj pohlavie? Ak ide o nežné pohlavie tejto zeleniny, vyznačuje sa guľatým tvarom a sladkou chuťou, pričom mužské pohlavie má podlhovastý tvar a obsahuje oveľa viac vody.

Zrelosť voľným okom odhalíte pohľadom na stonku. Vysušená stonka by sa mala rovnať v skutku zrelej dyni. Ak je ale ešte zelená, pozbierali ju zrejme priskoro a nepochutíte si na nej. Venujte melónom pozornosť a môžete si otestovať tipy, vďaka ktorým nájdete ten naj.

Melón viete počas horúcich dní využiť všakovako. Pridajte ho do limonád, prípadne povýšte svoje kulinárske umenie a inšpirujte sa receptami v Kuchyni Lidla, kde ho nájdete zakomponovaný napríklad v grilovaných ovocných špízoch, v sviežom šaláte s melónom či v inovatívnom recepte od cukrárky Veroniky Bušovej pod názvom Ovocné želé v melóne.

Reklama na magazín Vintage District