20120627-ohea-smartbed

Inteligentná posteľ sa ustelie za 50 sekúnd a sľubuje ušetrenie času, námahy a vyhnutie sa hádkam.

Španielsky špecialista na postele OHEA je tvorcom unikátneho produktu určeného pre všetkých, ktorí nie sú ochotní obetovať ani minútu svojej siesty na akúkoľvek upratovaciu činnosť. Inteligentná posteľ ustelie plachtu, prikrývku i vankúše namiesto vás a to za necelých 50 sekúnd. Na výber ponúka dve nastavenia – mechanické, ktoré začne ustielať posteľ po stlačení tlačidla, alebo automatické, ktoré sa spustí samo tri sekundy po tom, ako vstanete z postele.

“Ustlanie si postele po zobudení patrí ku každodenným prácam. Hoci sa to zdá byť maličkosť, má charakter rituálu, ktorý musí byť vykonaný a väčšina ľudí nedokáže opustiť svoj dom bez toho, aby si ustlali posteľ. To potom vyvoláva konflikty medzi partnermi aj rodičmi a ich deťmi,” myslia si autori nápadu.

Prečítajte si aj: Takto zariadená spálňa vám môže priniesť problémy do života

Pomoc pre telesne postihnutých

Inteligentná posteľ môže zabraňovať hádkam a ušetriť niekoľko sekúnd každý deň. Okrem toho môže pomôcť aj telesne postihnutým či starším ľuďom s bolesťami chrbta a so zníženou pohyblivosťou.

Ako to funguje?

Po aktivácii mechanizmu na stlanie postele, sa otvorí veko na každej strane postele a pri jej nohách sa vysunie mechanické rameno s dvoma valčekmi. Po umiestnení bočnej šnúry, ktorá drží perinu medzi dvoma valčekmi, rameno vytiahne perinu až k čelu postele. Keď sa šnúra celkom natiahne, rameno klesne a veko sa zatvorí. Súčasne sú narovnávané aj vankúše, a to šnúrami pripevnenými k obliečkam na vankúše, po ktorých sa panely otáčajú a zdvíhajú ich. Akonáhle je horná prikrývka natiahnutá k čelu postele, vankúše spadnú späť na ňu.

Samoustielanie nefunguje, keď v posteli ležíte

Ak je mechanizmus aktivovaný, keď je osoba stále v posteli, zariadenie nebude fungovať. Rovnako to platí v prípade, keď sa na lôžko počas ukladania vyvíja tlak (pri fungovaní mechanizmu). Zariadenie sa okamžite zastaví, kým sa opäť neaktivuje diaľkové ovládanie (ak je prepínač nastavený na manuálny režim).

Reklama na magazín Vintage District