277252291_2935713136719700_408755359546760297_n

Fyzické cvičenie je najlepší spôsob, ako zlepšiť  zdravie našich detí. Gymnastika ako vhodný šport pre deti? Tu je niekoľko dôvodov, ktoré vás môžu presvedčiť, prečo by sa mali naši najmenší venovať tomuto športu.

Už dávnejšie odborníci zastávajú názor, že ak by existovala tabletka, ktorá by nahradila 20 minút pravidelného denného pohybu, išlo by o univerzálny všeliek. Skutočnosť je však iná. V súčasnosti naše deti namiesto športových aktivít všetok voľný čas trávia pred počítačom, mobilmi a tabletami. Sedavý životný štýl nielen detí, ale aj nás dospelých, má na svedomí zhoršenie celkového zdravia. Ak chcete túto skutočnosť zmeniť, je čas zapojiť dieťa do športových aktivít.

Gymnastika ako vhodný šport pre vaše dieťa

Pri výbere ideálneho pohybu pre dieťa je potrebné zohľadniť viacero skutočností. Gymnastika predstavuje špeciálny druh športu, ktorý nemusí vyhovovať  každému. Ako zistiť, či práve táto aktivita môže byť tou pravou pre vaše dieťa?

Najmä vo veľkých mestách existujú špeciálne centrá, v ktorých môžete otestovať dieťa, aby ste zistili jeho potenciál na vykonávanie určitého športu. Ak túto možnosť nemáte, potom sa treba riadiť názorom trénerov. Skúsení špecialisti vidia svojich budúcich zverencov od úplného začiatku, dokonca už pri zoznámení s nimi dokážu predpovedať, či bude športovec v budúcnosti úspešný.

Niektoré fyzické vlastnosti, ktoré naznačujú, že gymnastika môže byť pre vaše dieťa ideálna, si môžete všimnúť i vy. Sú to tieto nasledovné:

– štíhla postava,

– silné ruky,

– úzka panva,

– dostatočná pružnosť a elasticita,

– schopnosť vykonávať základné gymnastické cvičenia – saltá, premety a podobne.

Dôvody, prečo motivovať deti ku gymnastike

Gymnastika prináša nepopierateľné výhody pre rastúci organizmus. Vďaka nej sa deti učia koordinovať pohyby, disciplíne, rozvíjajú sa nielen fyzicky, ale aj psychicky. Pri tímovej gymnastike sa navyše podporuje schopnosť spolupráce a buduje sa tímový duch.

Začať sa môže už vo veku 3 až 4 roky. Gymnastika v tomto období má priaznivý vplyv na správne držanie tela. Dieťaťu, ktoré nesedí na jednom mieste, ale pravidelne vykonáva rôzne gymnastické cvičenia, sa zlepšuje chuť do jedla, nálada, normalizuje sa spánok. Pravidelný pohyb prispieva k rozvoju pohybového aparátu našich najmenších, a taktiež ich dýchacieho a kardiovaskulárneho systému.

Verí sa, že gymnastika pre deti je ideálnym základom pre akúkoľvek športovú kariéru. Či už teda vaše dieťa zostane pri výkone tohto športu, alebo nie, dávate mu správny základ a čo je dôležité podporujete jeho zdravý vývoj.

Gymnastika ako vhodný šport pre deti? Dôvody, prečo motivovať deti k tomuto športu
Zdroj foto: Happy Gym Pezinok

Príďte povzbudiť mladé talenty

Slovenská gymnastická federácia a Happy Gym Pezinok vás pozývajú na Majstrovstvá Slovenska Teamgym 2022 a MINI Teamgym, ktoré sa budú konať dňa 15.05.2022 v Centre gymnastických športov v Malinove. Príďte podporiť mladé talenty a slovenskú tímovú gymnastiku.

Sponzormi súťaže sú PAVOS, VISA, Heat Decor, Atelier Ajamo, TYCHÉ a luxusná kozmetika Sothys Paris.

Mediálnym partnerom sú Hviezdne premeny.sk

O značke Sothys Paris

Luxusná kozmetická značka Sothys Paris má viac ako 60 ročnú tradíciu v kozmetickom priemysle. Od roku 1946 vám ponúka luxus, eleganciu, efektívnosť, riešenie všetkých kozmetických problémov, tradičné techniky, inovatívne zmýšľanie…niečo viac, niečo iné…svet Sothys.

Reklama na magazín Vintage District