vlasy

Viete, ako udržať vo vašich kaderách čo najdlhšie krásny odtieň? Farbené vlasy potrebujú, aby ste na ne mysleli pri každodennom ošetrení.

Odborníci na problematiku špecifického ošetrovania vlasov, do ktorých boli pridané pigmenty, sa zhodli na niekoľkých podmienkach. Starostlivosť by sa mala začínať pri každodennom ošetrení.

Farbené vlasy potrebujú hydratovať

Farbeným vlasom v každom ročnom období chýba predovšetkým hydratácia. Tú dosiahnete dodaním proteínov.

Najlepší kokteil výživných látok vie namiešať výrobca farieb na vlasy, preto budete mať istotu, keď si svoju farbu doplníte o šampón a kondicionér rovnakej značky. Doplníte technológiu farbenia a predĺžite životnosť pigmentov. Proteíny alebo lipidy sú látky zodpovedné za udržanie kvality vlasového vlákna. Preto sa pridávajú do kondicionérov. Pomáhajú nahradiť vo vlasoch kolagén, najdôležitejší stavebný prvok. Spoľahlivý je arganový, alanový a ľanový olej. Ochraňujú vlasy pred vysušením dlhodobo. Keďže sa používajú v malých množstvách, nezaťažujú vlasy a neoberajú ich o objem.

Prečítajte si aj: Česko-Slovenský ples 2023: Ktorá dáma najviac oslnila? 

Netreba zabúdať na UV filter

Druhou dôležitou zložkou pre ochranu farby je UV filter. Ten zabraňuje poškodeniu vlasov zvonka. Nezabúdajte naň najmä v letnom období. Keď svieti ostré slnko, zakrývajte vlasy aj šatkou alebo klobúkom. Ochranné filtre vo vlasových sprejoch môžu až o 3 týždne predĺžiť krásu farby a oddialiť vašu návštevu kaderníctva. To platí aj počas zimy, kedy mráz môže uprať z lesku vašich prameňov.

Reklama na magazín Vintage District