adriana-polakova-1

Premena známej moderátorky, ktorá 16 -ročné pôsobenie v Teleráne vymenila za tvrdú drinu na farme a okolo kaštiela, viacerých šokovala.  Ako exmarkizáčka Adriana Poláková vníma svoju premenu a čo jej chýba zo starého života?

Hovorí sa, že zmena je život. Presne toto si povedala exmarkizáčka Adriana Poláková, ktorá moderátorskú kariéru vymenila za život v kaštieli v rakúskom meste Burgau. V nádhernom sídle rakúskych šľachticov z 18. storočia dnes ubytováva hostí a stará sa o malú farmu.

1. Kto alebo čo bolo takým prvotným stimulom na to, aby ste zmenili svoj život od základov a po 16 rokov odišli z Telerána?

Asi to bola corona a lockdown, keď sme všetci spomalili a mala som viac času pochopiť, že už sa nechcem naháňať v troch robotách, chcem sa usadiť a mať len jednu. A tak prišlo hľadanie, čo by to mohlo byť.

Keby som sa bála a dovolila, aby ma strach riadil, nikdy by som do projektov nešla.

2. Je niečo, čo vám najviac chýba zo starého života a naopak?

Jasne, že mi chýbajú deti a najbližšia rodina, a musím priznať, že aj pečenie v cukrárni. A nechýba mi to naháňanie sa 😊))

Prečítajte si aj: Zomrela kráľovná Alžbeta II., odhaľte 7 zvláštností z jej života

3. Čo si najviac ceníte v tomto živote, čo vám robí najväčšiu radosť?

Každodenný pokoj. To je niečo, čo si málokto uvedomí, že aké je to úžasné večer si sadnúť na terasu a vychutnávať si pokoj, každý deň.

4. Sú iní ľudia na dedine a ktorých stretávate teraz ako tí, ktorí boli súčasťou vášho predchádzajúceho života? Ak áno v čom vidíte rozdiely?

Ja som mala šťastie na ľudí a priťahujem si do života iba príjemných…. tu je to ale také samozrejmejšie. Tu sú ľudia milí, aj keď vás nepoznajú a sú viac v pohode, nenaháňajú sa tak.

5. Akú vlastnosť si ceníte najviac u jedných a u druhých a naopak, akú neznášate?

No nedelila by som to na jedných a druhých, u ľudí ako takých mi vadí lenivosť, neznášam lenivých ľudí. Milujem ľudí, ktorí si idú za svojim.

6. Čo na túto zmenu hovorila vaša rodina a deti?

Keďže som celý život viac ako aktívna a stále som niečo vymýšľala, zobrali to ako ďalší môj projekt v živote.

7. Čo si všetko človek musí uvedomiť, keď chce urobiť vo svojom živote podobnú zmenu ako vy?

Či má po boku niekoho, na koho sa môže spoľahnúť. Bez priateľa by som do tohto určite nešla. Vždy je dobre mať silného partnera pri sebe.

8. Mali ste už skúsenosti s vedením hospodárstva predtým, alebo ste boli úplný nováčik?

Som z dediny, takže záhrada a zvieratá ma sprevádzajú celý život.

9. Ako vyzerá váš pracovný deň?

Občas mám pocit, že som v jednom kolotoči – budíček, káva, raňajky pre hostí, upratovanie, pranie, žehlenie…záhrada, polievanie kvetov…. a tak….

10. Ak spätne hodnotíte svoj život, na čo ste najviac hrdá?

Najviac som hrdá na fakt, že vždy som všetko dotiahla do úspešného konca. Nezastavila som sa pred ničím a šla si za svojim….. vytrvalosť a pracovitosť.

11. Ako si predstavujete dokonalý okamžik a aký je váš ideál pozemského šťastia?

Toto je tak abstraktná otázka, že je nemožné na ňu odpovedať. Meníme sa v čase a priestore, dokonale okamžiky sú prchavé a neviem, ako opísať ideálne šťastie.

Prečítajte si aj: Naučte sa žiť šťastný život, toto vám v tom pomôže

12. Čo všetko ponúka váš kaštieľ, čo tu všetko hostia môžu nájsť?

Ide o historickú budovu, čo nás aj trošku pri rekonštrukcii potrápilo, museli sme sa riadiť nariadením pamiatkového úradu. Takže všade tu na vás dýcha kúsok histórie, ale ja som sem chcela vniesť aj moderne prvky a tie sú v zariadení penziónu. A to, že je obkolesený nádherným 2 Ha parkom, robí z neho výnimočné miesto na oddych.

Ak bude problém, potom ho budem riešiť, neriešim, čo nie je.

13. Aké vízie máte v najbližšej budúcnosti, čo sa týka vášho podnikania? Nebojíte sa ďalšej pandémie?

Keby som sa bála a dovolila, aby ma strach riadil, nikdy by som do projektov nešla, veď vždy sa môže niečo stať. Takže šla som do toho s tým, že ak bude problém, potom ho budem riešiť, neriešim, čo nie je. A ďalšie projekty?? No myslím, že nateraz mi stačí tento môj kaštielik 😊

Zdroj foto: Archív Adriana Poláková

Reklama na magazín Vintage District