dom

Dom so stromom uprostred je výsledkom spolupráce francúzskeho módneho návrhára Jeana Paula Lespagnarda a amerického umelca Ethana Hayes-Chutea a je postavený len z recyklovaných materiálov.

Francúzsky umelec a módny návrhár Jean Paul Lespagnard dokázal, že mu nie je cudzí ani svet architektúry. Spolu s americkým umelcom Ethanom Hayes-Chuteom postavili exotický drevený dom so stromom uprostred. Bližšie k prírode sa tak ocitli nielen vďaka zmenšenine lesa, ktorá oživila jeho interiér aj exteriér, ale aj vďaka materiálu, ktorý na stavbu poschodového domu použili.

Prioritou celej stavby bola recyklácia a väčšina predmetov, ktoré sa v dome ocitli, pochádzajú z kreatívne upraveného odpadu.

Prečítajte si aj: Pár si postavil dom, v ktorom nezmeškáte ani jeden západ slnka

Dom vznikol pri príležitosti módnej prehliadky Hyéres Fashion Festival. Okrem recyklovaných plechoviek, prázdnych flakónov od parfumov či recyklovaných módnych magazínov, sa tak na istý čas obyvateľmi domu stali aj “ľudské stromy”- modelky oblečené v Lespagnardovej kolekcii.

Raz som v uliciach Bruselu stretol čarodejnicu. Dala mi semienka a povedala, že ak chcem uspieť v módnom biznise, budem musieť kopať. Tak som ich zasadil na rôznych miestach v okolí mesta a teraz vyrástli,” uviedol majster recyklácie na margo exotického projektu.

Reklama na magazín Vintage District