cintorin-1

So začiatkom novembra prichádzajú dni, keď veriaci spomínajú na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ľudovo poznáme toto obdobie pod názvom – Dušičky. Šuchot lístia, farby, chladnejšie počasie a teplo plamienkov. Čas sa na chvíľku zastaví a svoj priestor si vezme pokoj. Prichystajte sa na tieto dni s Lidl.

Už 28 rokov máme na Slovensku 1. november zafixovaný ako deň pracovného pokoja. Všetci veriaci si v tento deň spomínajú na svojich predkov, ktorí síce neboli vyhlásení za svätých, no žili čestne a obetavo. Cirkev s týmto sviatkom od nepamäti spája nádej na vzkriesenie tela.

Niektorí z nás považujú Dušičky za smutné sviatky. Duchovní však dávajú do popredia myšlienky, že tento čas má byť spojený s láskou a najmä radosťou i nádejou, nie strachom či smútkom. Úcta k mŕtvym, navštevovanie hrobov 1. a 2. novembra má dlhodobú tradíciu, ktorá pretrvala až do dnešných dní. Tým, ktorí spia večným spánkom, skladáme hold za všetko pekné, čo pre nás kedy urobili a v tomto duchu im kladieme na hroby jesenné črepníkové kvety, chryzantémy a zapaľujeme kahance. Rôznorodý výber nájdete v predajniach Lidl.

Deň radosti a nádeje
Zdroj Lidl

V regáloch na vás čakajú väčšie, menšie kahance v rôznych farbách a tvaroch, náhrobné sviečky, ktoré vydržia horieť približne 35 hodín, prípadne môžete siahnuť po olejových, ktorých plamienky vydržia až 96 hodín (v závislosti od veľkosti sviečky), ale aj elektronické zapaľovače či klasické zápalky.

Reklama na magazín Vintage District