par-dvaja-1

Na čo sa zamerať, ak chcete mať trvalý a pevný vzťah? Tieto skutočnosti tvoria dlhotrvajúce manželstvo. 

Na akých základoch stojí pevný vzťah? Na čo sa zamerať ešte pred svadbou, aby sa manželský chrám nepremenil na rozsypaný domček z karát? Ak chcete mať trvalý a pevný vzťah, treba si ujasniť nasledovné.

Domácnosť

Jedným z dôležitých pilierov je práve domácnosť. Spôsob každodenného fungovania. Akú predstavu máte o domácnosti vy a akú váš partner? Vzťah začne škrípať práve vtedy, keď sa objavia priepastné rozdiely. Je váš nastávajúci zo “starej školy”? A vy ste naopak sebavedomá žena, ktorá potrebuje priestor na sebarealizáciu okrem kuchyne aj inde? Ujasnite si to skôr, ako vstúpite do stavu manželského. Ak totiž ťarcha starostlivosti o domácnosť spočinie na pleciach iba jedného partnera, môže sa začať cítiť po čase frustrovaný a nespokojný. Stanovte si radšej pravidlá hneď na začiatku, aby sa banálne problémy nenafúkli do neúnosných rozmerov.

Deti

Manželstvo podľa definícií sociológov vlastne nie je rodina, pokiaľ doň nevstúpia deti. Práve výchova, spoločné podieľanie sa na nej, či spôsob, akým chcete deti vychovávať, sú ďalším kameňom stability manželstva. Keď sa vaše predstavy, ako smerovať potomkov líšia, môže sa to časom otočiť proti vám. Ako? Jednoducho. Ak vy niečo vašim deťom zakážete a váš manžel im to naopak bude povoľovať, vaše deti si vás prestanú vážiť a rešpektovať vás.

Prečítajte si aj: Varovné signály vo vzťahu, na ktoré si dajte určite pozor

Peniaze

Peniaze, hlavne ich nedostatok, sú zdrojom mnohých manželských kríz. Bohužiaľ financie sú dôležité pre naše prežitie, preto sa stávajú jedným zo základov pevného manželstva. Problémy väčšinou vznikajú, ak sa vyskytnú povahové extrémy (príliš márnotratný partner alebo veľký držgroš). Vzájomné vzťahy sa potom stávajú neznesiteľnými.

Voľný čas

Aj tu by mal panovať aspoň čiastočný súlad. Ste aktívna žena obľubujúca turistiku? Na rozdiel od vášho najdrahšieho, ktorý je “extrémne vrcholový gaučový športovec”? Potom takýto vzťah vám nemusí priniesť plnohodnotný partnerský život a pocit spokojnosti.

Reklama na magazín Vintage District