novoročné predsavzatie

Novoročné predsavzatia nefungujú. Napriek tomu si novoročné predsavzatia dáva stále veľký počet ľudí. Je to vlastne mentálne odsúvanie našej vnútornej potreby niečo v živote zmeniť na iný dátum ako dnes. Pritom dnes je práve ten najlepší deň kedy začať s prvým malým krokom.

Hovorí sa, že každé more sa skladá z kvapiek. Takto by sme sa mohli pozerať aj na úspechy ľudí. Takmer vždy je to o veľkom množstve malých kvapiek, malých činností a drobností, ktoré nie vždy sú vidieť. Práve toto množstvo je dôležité, keď pribudne práve tá jedna, vďaka ktorej môžeme more nazvať morom. Alebo úspech úspechom. A hoci na nej záleží a je najviac viditeľná, sama by to nezvládla.

Malé kroky, veľké zmeny

Ako hovorí mentálny kouč Andy Winson, úspech často spočíva v malých krokoch, ktoré postupne vedú k veľkým zmenám. Je dôležité uvedomiť si, kde sa nachádzame teraz a kam chceme smerovať.

Zhodnotenie roku 2023

Ako zhodnotiť uplynulý rok? Winson odporúča zapísať si 10 najdôležitejších udalostí, úspechy, výzvy a rozhodnutia z minulého roka. Toto zhodnotenie vám pomôže určiť, čo vám v živote chýba a čo by ste chceli zmeniť.

Prečítajte si aj: Ako depresia a úzkosť vplýva na zotavovanie pacientov po porážke

Plánovanie roku 2024

Je dôležité mať jasný cieľ a vedieť, prečo ho chcete dosiahnuť. Vaša motivácia by mala byť silná a osobná. Winson radí, aby ste si naplánovali konkrétne kroky a pravidelne hodnotili svoj pokrok.

Prechod od plánu k realizácii

Ako sa pohybovať od začiatočných plánov k ich skutočnému dosiahnutiu? Podľa Winsona, každá cesta má svoje zákruty a prekážky, ale dôležité je prispôsobiť sa a pokračovať v snahe.

Rozhodujúce faktory úspechu

Winson zdôrazňuje, že drobné každodenné aktivity a rozhodnutia tvoria základ úspechu. Je na vás, ako sa rozhodnete konať každý deň, aby ste dosiahli svoje ciele.

Rok 2024 môže byť rokom vašich najväčších zmien. Vaša aktivita, odhodlanie a pravidelná sebareflexia budú kľúčom k úspechu. Ako povedal Andy Winson, “Je iba na vás, čo urobíte pre to, aby ste si na konci roka 2024 mohli povedať: ‚Toto bol najlepší rok môjho života!‘”

 

Reklama na magazín Vintage District