spalna-1

Nechajte sa inšpirovať pre lepší pocit pohodlia. Tu sú nápady, ako zariadiť svoju spálňu podľa feng shui, tak aby ste sa v nej cítili pohodlne. 

Spálňa je vo filozofii feng shui najdôležitejšou miestnosťou domova. Je to miestnosť, kde trávite najviac času spánkom a je pre vás najosobnejšia. Počas spánku ste v pasívnejšom stave, takže akékoľvek zmeny feng shui, ktoré urobíte vo svojej spálni, vás výrazne ovplyvnia. Tu sú tipy na feng shui do vašej spálne pre lásku, relaxáciu a pozitívnu energiu a ako sa vyhnúť vnášaniu negatívnej energie do vašej intímnej svätyne.

Ako zariadiť svoju spálňu podľa feng shui

Najdôležitejším prvkom v spálni je vaša posteľ, preto jej umiestnenie tvar a podobne je veľmi dôležité.

Umiestnenie postele

Posteľ v súlade s feng shui musí byť umiestnená oproti dverám, nie však v jednej línii s dverami. Predovšetkým sa vyhnite polohe „ rakvy “, kde vaše nohy smerujú k dverám. Čelo postele by sa malo opierať o stenu a nemali by byť za ním žiadne dvere.

Posteľ by mala mať čelo

Čelo postele predstavuje stabilitu a podporu vo vašom živote, najmä vo vašich vzťahoch. Najideálnejšie čelá postele sú pevné bez perforácií. Napríklad čelo postele vyrobené z mreží môže spôsobiť, že sa vy alebo váš partner budete v miestnosti cítiť ako väzni. Takisto je dôležité, aby čelo postele bolo pevne ukotvené k posteli, aby ste vo svojom živote cítili najväčšiu oporu a silu.

Prečítajte si aj: Kde umiestniť pracovný stôl? Na túto miestnosť zabudnite

Spálňa bez elektroniky

Ak máte vo svojej spálni elektroniku, môže narúšať váš pokojný spánok.  Nenechávajte si preto mobil na nočnom stolíku a namiesto elektrického budíka si kúpte obyčajný.

Dva nočné stolíky namiesto jedného

Dva nočné stolíky sú lepšie ako jeden, pretože asymetria môže byť rušivá. Taktiež umožňuje každému partnerovi (alebo budúcemu partnerovi) mať vlastný priestor na odkladanie vecí.

Nemusia sa zhodovať, skôr by sa mali dopĺňať a byť vyvážené. Pomáha to vytvárať priestor a harmóniu pre vás a váš vzťah.

Žiadne veci pod posteľou

Pod posteľou by ste nemali mať žiadne veci. Tieto predmety vás totiž ovplyvňujú, keď spíte v pasívnom „jinovom“ stave. Čokoľvek, čo tam máte, môže tiež predstavovať alebo vytvárať podvedomé bloky vo vašom živote.

Listy od bývalých partnerov vám môžu spôsobovať problémy v súčasnom vzťahu. Topánky vo vás môžu vyvolávať stále pocit, že sa potrebujete stále hýbať, namiesto toho, aby ste odpočívali.  Batožina vás môže udržať na cestách a nikdy sa nebudete cítiť celkom ako doma.

Preto je čas vyčistiť priestor pod posteľou. Ak je to možné, nemali by ste mať pod ňou žiadne úložné priestory. Potom môže chi (energia životnej sily) voľne prúdiť všade okolo a omladzovať vás počas spánku. Ak už tento priestor potrebujete využiť, tak pod posteľou skladujte veci, ktoré súvisia so spánkom, ako je napríklad posteľná bielizeň, prikrývky a vankúše.

Umelecké dielo či dekorácie

V spálni si treba dať pozor aj aké dekorácie do nej vyberiete. Ak chcete podporiť svoj vzťah, fotografie rodiny dajte radšej do iných miestností. Ak ste single a hľadáte partnerský vzťah, vyhnite sa obrázkom slobodných ľudí alebo jediných predmetov. Namiesto toho sa zamerajte na umelecké diela, ktoré zobrazujú páry alebo dve položky na obrázku, alebo si vyberte dekorácie, ktoré sa dodávajú v pároch.

Reklama na magazín Vintage District