beauty-plet-scaled

Každá z nás sa snaží vyzerať mladšie tým, že sa stará o svoj zovňajšok. Ale naša krása sa časom nezachráni tým, že ju budeme hýčkať navonok. Ako vyzerať o 10 rokov mladšie? Starajte sa aj o svoje vnútro.

Keď chcete vyzerať mladšie, nezabúdajte na svoje vnútro. Tak často omieľaná pravda, no aj tak sa väčšina žien zaujíma o svoj zovňajšok. Čistenie a hydratovanie pleti je určite výborná vec, ale ruku na srdce, čo z nasledujúcich bodov robíte tak pravidelne, ako používanie krémikov a masiek?

Tipy, ako vyzerať o 10 rokov mladšie

Pitný režim

Ak chcete predísť tomu, aby vaša pleť bola vysušená a aby sa následne tvorili vrásky, čo sa deje aj vplyvom veku a stratou kolagénu, pomôže vám tak jednoduchá a lacná záležitosť, akou je pitie vody. Pomáha hydratovať pokožku zvnútra viac, ako akýkoľvek drahý krém.

Jedálniček

Samozrejme si doprajte všetko čo máte rada, ale nezabúdajte na potraviny, ktoré vplývajú priaznivo alebo negatívne na elasticitu pokožky. Doprajte si veľa vlákniny, strukovín, zeleniny, rýb. Vitamíny obsiahnuté v takýchto potravinách dokážu priam zázraky. Vyhýbajte sa cukru a múčnym potravinám, tie z krásy vašej pokožky uberajú.

Slniečko

Tak ho milujeme, a pritom v toľkých veciach nám nepraje. Prílišné vystavovanie slnečnému žiareniu nám urýchľuje proces starnutia. Takže chcete byť krásna čokoládová aspoň pár rokov? Kedy sa na vás odrazí vaša mladosť strávená na slnku, je len otázka intenzity a častosti slnenia spolu s genetikou.

Fajčenie

Môžete sa dobre stravovať, piť veľa vody, ale cigaretami to celé pokazíte. Nielen, že to škodí pľúcam a iným orgánom, ale vaša pokožka pohlcuje škodliviny, ktoré ju ničia zvnútra. Dlhodobé fajčenie dokáže spôsobiť dojem, že máte o dvadsať rokov viac.

Prečítajte si aj: Liečivé masky na uhrovitú či mastnú pleť

Životný štýl

Spávate dostatočne dlho? Máte stresujúce povolanie? A koľko času vám zostáva na vlastné hobby? Ak sa neustále naháňate, máte pocit, že vám nestačí dvadsaťštyri hodín, je vysoká pravdepodobnosť, že sa to čoskoro odzrkadlí nielen na vašom zdraví, ale aj na vašej “kresbe” na tvári.

Trénovanie duše

Top deštrukčným faktorom, ktorý vplýva na zdravie a zovňajšok je vaša psychika. Dokáže na veku pridávať, ale aj uberať. Netreba mávať rukou nad známou frázou – zdravá duša, v zdravom tele prebýva. Ono je to naozaj pravda. Určite dajú za pravdu tí, čo poznajú stav depresie a beznádeje. Naopak ľudia s pozitívnou mysľou a silou dokázať filtrovať dobrú od zlej energie, sú šťastní ľudia.

Nájdite zmysel vo východnej múdrosti. Začnite sa venovať jóge, ayurvede alebo thai chi. Meditujte, rozjímajte, hľadajte vnútornú harmóniu. Trénovanie myslenia naozaj funguje a bude vás robiť šťastnými.

Za všetko môže genetika

Áno, je to tak. Nezmeníme fakt, či sme dostali do vienka rýchlejší proces starnutia. Ak vyzerajú vaši rodičia mladší, než sú, máte sa na čo tešiť. Samozrejme, všetkými týmito vplyvmi dokážeme veľa vecí ovplyvňovať.

Reklama na magazín Vintage District