ako sa zbaviť stresu, stres, bolesť

Je pre vás návrat po dovolenke príliš stresujúci? Neviete, ako sa zbaviť stresu? Tu je 7 overených tipov pre vaše duševné zdravie.

Stres je bežný spoločník mnohých ľudí v dnešnej hektickej dobe. Nie vždy to tak musí byť. Existuje niekoľko osvedčených metód, ktoré vám môžu pomôcť cítiť sa lepšie a byť menej napätí. Pozrime sa teda na 7 tipov, ako sa zbaviť stresu a vrátiť pokoj v duši.

Dýchajte hlboko

Jednoduché dýchacie cvičenia môžu pomôcť upokojiť myseľ a zredukovať hladinu stresu. Skúste si na chvíľu sadnúť, zavrieť oči a hlboko dýchať niekoľko minút. Sústreďte sa na svoj dych a nič iné.

Fyzická aktivita

Šport je vynikajúcim spôsobom, ako sa zbaviť stresu. Nielenže prospieva vášmu telu, ale aj rozpráši stresové hormóny. Už 20 minút chôdze môže urobiť zázraky pre vaše duševné zdravie.

Meditácia a jóga

Tieto techniky ponúkajú hlboké uvoľnenie a sú skvelým spôsobom, ako zlepšiť sústredenosť a pohodu.

Správna strava

Konzumácia vyváženej stravy s množstvom ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov môže pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi a poskytnúť potrebnú energiu.

Prečítajte si aj: Príznaky vyhorenia: Ako ich rozpoznať a nájsť cestu k zdraviu a šťastiu

Nadviazanie sociálnych väzieb

Komunikácia s priateľmi a rodinou môže byť silným protijedom proti stresu. Zdieľať svoje pocity a problémy môže pomôcť získať nový pohľad na veci a cítiť sa menej osamelo.

Stanovte si prioritu

Učte sa povedať “nie” a stanovte si prioritu. Zamerajte sa na ta, čo je naozaj dôležité, a naučte sa ignorovať nepodstatné úlohy a požiadavky.

Doprajte si odpočinok

Zabezpečte si dostatok spánku a času na regeneráciu. Doprajte si pravidelné prestávky počas dňa a oddeľte pracovný čas od voľného času.

Stres je bežný pre každodenný život, ale správne metódy a techniky vám môžu pomôcť lepšie sa s ním vyrovnať. Venujte pozornosť svojmu duševnému zdraviu a hľadajte spôsoby, ktoré vám pomôžu cítiť sa pohodlnejšie a šťastnejšie v každodennom živote.

 

 

Reklama na magazín Vintage District