vlasy

Morská voda, slnko a horúci vzduch. To všetko sú faktory, ktoré poškodzujú a vysušujú naše kadere. Ako regenerovať vlasy po dovolenke pri mori? Máme pre vás niekoľko tipov.

Leto je obdobie, kedy si užívame slnečné dni a osvieženie kúpaním v mori. Avšak toto krásne obdobie môže zanechať svoju stopu na našich vlasoch. Slnečné žiarenie a morská voda spôsobujú poškodenie vlasov, ktoré sa prejavuje stratou hydratácie. Naše kadere sú potom krehké, lámavé a bez lesku. Existuje niekoľko spôsobov, ako regenerovať vlasy po dovolenke a vrátiť im tak zdravý a žiarivý vzhľad.

Hydratácia je kľúč

Strata hydratácie je jedným z hlavných problémov, ktoré nás môžu trápiť po dlhšom pobyte na slnku a v morskej vode. Preto je dôležité ich hydratovať. Zaobstarajme si kvalitný hydratačný šampón a kondicionér na vlasy, ktoré obsahujú zložky ako napríklad hydratačné oleje, aloe vera alebo hyalaurónovú kyselinu. Raz týždenne je tiež vhodné použiť hĺbkovú hydratačnú masku na vlasy.

Šetrné umývanie

Po návrate z pláže alebo bazéna si dôkladne umyme vlasy. Morská soľ a chlór z bazéna môže na našich vlasoch totiž zostať a spôsobiť ich matnosť a nepekný vzhľad. Pri umývaní použijeme šetrný šampón, ktorý neobsahuje príliš veľa agresívnych chemikálií. Ten jemne odstráni nečistoty a zvyšky soli či chlóru.

Prečítajte si aj: Ako umývať správne vlasy? Toto by ste mali vedieť

Olejová kúra a zábaly

Pre krásne vlasy si môžeme aspoň raz týždenne olejový zábal. Ako na to? Na vlasy nanesieme kokosový, arganový alebo olivový olej a vlasy zabalíme do igelitu a potom do uteráka. Necháme pôsobiť aspoň hodinu a potom zmyjeme.

Rozštiepené končeky preč

Po letných mesiacoch sa vlasy často rozštiepia. Preto navštíviť kaderníka a nechať si skrátiť končeky, aby sme našej korune krásy dodali lepší vzhľad, je dobrý nápad.

Vyhýbame sa sušeniu fénom a kulmám

Poškodené vlasy potrebujú čas na oddych a regeneráciu. Preto sa vyhýbame teplým stylingovým prístrojom, ako sú fény, kulmy a žehličky na vlasy, kým sa naše kadere znovu neobnovia.

Pravidelné ošetrenie u profesionála

Doprajme svojim vlasom profesionálnu starostlivosť a absolvujme po návrate z dovolenky ošetrujúcu kúru v kaderníckom salóne.

Zdravá výživa a hydratácia

Dôležitým faktorom pri regenerácii vlasov je aj vnútorná starostlivosť a naša strava. Pre dobrú hydratáciu nielen vlasov ale aj nášho organizmu potrebujeme piť dostatok tekutín a zahrnúť do stravy potraviny bohaté na bielkoviny, vitamíny a minerály, ako sú zelenina, ovocie, orechy, ryby a vajcia.

Doplnky pre zdravé vlasy

Pomôcť obnoviť krásu našich vlasov môžu aj doplnky, ktoré obsahujú vitamín E, zinok a omega-3 mastné kyseliny.

S pravidelnou starostlivosťou a láskou môžeme obnoviť svoje vlasy poškodené slnkom a morskou vodou za krátky čas. Buďme však trpezliví a dodržiavajme tieto tipy, ktoré pomôžu vrátiť našej korune krásy jej stratený lesk.

 

Reklama na magazín Vintage District