stres

Stres, stres a ešte raz stres. V každodennom zhone sa na nás valí z každej strany. Viete,  ako reagujú na stres muži i ženy? Existujú isté rozdiely, ktoré vás možno prekvapia. 

Niekedy nás naši partneri dokážu vytočiť. Tiež zažívate dni, kedy nechápete, ako ste to s tým vašim mohli až dodnes vydržať? Prídete z práce domov, chcete sa posťažovať so svojimi problémami a on mlčí a nechce vás počúvať! Prečo vlastne? Už vás nemiluje? Odpoveď sa skrýva inde. Tu sú odpovede, ako reagujú na stres muži a ako ženy.

Ženy v strese musia hovoriť

Vedci odhalili, že v mozgu ženy v strese sa zaktivizuje centrum reči a musia začať hovoriť. Často bez prestávky. My ženy sme už také. Potrebujeme sa zdôveriť s tým, čo nás ťaží na srdci. Pre ženy je to prejav dôvery a priateľstva. Preto mnohokrát zavalíme svoje drahé polovičky týmito prejavmi priateľstva, netušiac, že oni to chápu úplne ináč. Pre mužov naše sťažovanie znamená prejav našej neschopnosti. Prejav, že ich potrebujeme a neprežijeme ani minútu bez ich konštruktívnych riešení našich trápení. Muž totiž nechce o problémoch len hovoriť, on chce s nimi niečo urobiť! A už je oheň na streche. To je totiž to posledné, čo potrebujeme. Veď predsa chceme iba vypočuť! A ako je to s mužmi v strese?

Prečítajte si aj: Priateľstvo so svokrou je možné, vyskúšajte tieto tipy

Muži v strese hovoria sami so sebou

Muži, ktorí mali v dávnych časoch problém, vyliezli na skalu, kde boli o samote a sami so sebou riešili svoje starosti. “Zveriť sa priateľovi? Ani nápad! Bude si myslieť, že som neschopný slaboch.” Tak nejako uvažujú muži. Z toho dôvodu nerozprávajú, ak majú problém. Ženy to nedokážu pochopiť, pretože mlčia iba vtedy, keď sú nahnevané. Pri partnerovom mlčaní nás preto hneď napadne, že sa na nás hnevá. A veľakrát býva dôvodom, že uvažuje nad svojim trápením a nechce byť rušený. Nenúťte ho teda hovoriť. Nechajte ho v pokoji “sedieť na skale”. On sa predsa raz rozrozpráva, keď problém vyrieši.

Reklama na magazín Vintage District