licenie

Natrhnuté oblečenie, zlomené nechty, rozmazaný make-up, nepodarená manikúra… Práve v takýchto situáciách vždy prichádza na rad arzenál tajomstiev krásy, ktoré vám pomôžu dostať sa z tej či onej šlamastiky.

Keď sme v jednom kole, potrebujeme myslieť rýchlo a byť kreatívne, keď sa vyskytne nejaká kozmetická nehoda – a to je práve ten správny čas na menej známe tipy a triky. Síce nie každá situácia sa dá napraviť, ale môžeme to aspoň skúsiť.

Ako odstrániť škvrny od dezodorantu na tmavom oblečení?

Škvrna od dezodorantu nikdy nevyzerá dobre, ale nemusíte sa kvôli tomu celý deň cítiť nervózne, alebo sa ísť prezliecť. Zoberte silonky a pretrite nimi škvrnu. Nylón ju rýchlo odstráni.

Nemáte žiadne pančušky po ruke? Nebojte sa, použite detské vlhčené obrúsky alebo navlhčite okraj uteráka. Nepoužívajte nič príliš mokré a škvrnu utierajte v jednom smere, aby ste sa jej zbavili.

Ako napraviť rozmazanú očnú linku?

Tekutá očná linka sa rozmazáva menej ako ceruzka. Väčšina žien strávi roky rokúce zdokonaľovaním nanášania, alebo po nej nikdy nesiahnu, pretože je to pre ne príliš náročné namaľovať obidve oči rovnako.

Takže, takto je to ľahšie – najprv si urobte linku ceruzkou a potom po nej prejdite tekutou alebo gélovou linkou. Prvá vrstva – teda ceruzka, poslúži ako vzor a druhá, tekutá linka sa bude menej rozmazávať. Pred spaním si však nezabudnite odlíčiť oči.

Ak je už príliš neskoro a všimli ste si, že váš očný make-up je už rozmazaný, nepretierajte si ho prstami. Zoberte si vatovú tyčinku, alebo ak ju nemáte, použite okraj obrúska na pretretie pod spodnými mihalnicami. Použitie tohto kozmetického tajomstva znamená, že si nezničíte svoj korektor ani make-up, ale vytvoríte čistejšiu líniu, vďaka ktorej váš zostávajúci make-up bude vyzerať stále dobre.

Ako na to, aby manikúra vydržala dlhšie?

Nechty tesne po manikúre vyzerajú úžasne, ale keď sa povrch laku začne ničiť, pokazí to celý vzhľad manikúry v jednej sekunde! Ako vždy, aj tu platí, že prevencia je lepšia ako liečba. Takže akonáhle je vaša manikúra úplne suchá, prejdite ju ľahko vrstvou vrchného laku, aby ste farbu zapečatili.

Ak ste naozaj vzorná a nosíte lak stále pri sebe – napravíte neočakávané kazy manikúry ihneď. A ak ste naozaj zaneprázdnená, rozhodnite sa pre francúzsku manikúru, pretože korekčné pero alebo korekčná páska, ktorá sa ľahko nájde v každej kancelárii bude stačiť! Nikto to nespozná a určite to vydrží, aspoň kým prídete domov.

Ako skryť zlý deň pre vlasy… s elegantným drdolom!

Vaše vlasy majú zlý deň a žiadna kulma, žehlička či iný kadernícky spotrebič to nezmení? Vyskúšajte jednoduchý ponožkový drdol. Trend nosenia dlhých vlasov v drdole sa stal populárnym hlavne v posledných rokoch. A najmä, tzv. ponožkový drdol je naozaj jednoduchý, vyzerá elegantne a dokáže schovať rozštiepené končeky. Budete mať čoskoro krásny a jednoduchý drdol, ktorý vašim vlasom dodá ten pravý objem.

Všetko, čo potrebujete, je členková ponožka, z ktorej odrežte prstovú časť a zvyšok zhrňte do tvaru kolieska. Vlasy si dajte do chvosta a zagumičkujte. Ponožkové koliesko navlečte ku končekom vlasov. Potom chyťte chvost do jednej ruky. Konce vlasov stočte okolo ponožky. Rolujte až pokiaľ nedosiahnete začiatok chvosta a ponožka nebude prekrytá. Vlasy zaistite niekoľkými sponkami a na uvoľnené vlasy aplikujte lak na vlasy, aby spľasli. A máte účes, ktorý vyzerá štýlovo… a skryje zlý deň vašich vlasov!

Tu nájdete tip na dokonalý ponožkový drdol

Ako núdzovo spraviť roztrhnuté oblečenie?

Už ste niekedy boli na spoločenskej udalosti, keď ste zrazu zistili, že máte roztrhnuté oblečenie? Nebojte sa. Na to existuje naozaj jednoduché kozmetické tajomstvo, ktoré to v sekunde napraví. Stačí použiť zatvárací špendlík, alebo kvalitnú lepiacu pásku. Zatváracie špendlíky sú skvelé na menšie dierky a udržia odev pokope, pokým sa dostanete k ihle a niti, alebo pôjdete ku krajčírke.

Ďalšom silnou zbraňou na roztrhnutý odev predstavuje silná lepiaca páska, ktorá bezpečne funguje na väčšie diery. Existuje veľa nažehlovacích pások, dokonca aj odevných pások, ale v prípade núdze siahnite po tom, čo máte po ruke. Na zamaskovanie módnej katastrofy sa dajú použiť aj spinky. Ak máte chvíľku času, zafarbite ich s permanentným perom, aby ste zakryli váš “urob si sám” korekčný vynález.

Ako zabrániť zeleným škvrnám od bižutérie?

Kto nemá rád bižutériu? Bohužiaľ, niektoré aj z tých najštýlovejších prsteňov môžu zanechať zelené pruhy na prste, keď ich dáte dole. Takže, tu je riešenie: pred tým ako si prsteň nasadíte, namaľujte vnútro prsteňa s priesvitným lakom na nechty. Nechajte zaschnúť a voila- vaše prsty budú bez zelených škvŕn, aj keď bižutériu budete nosiť. Toto kozmetické tajomstvo funguje aj na náhrdelníky a náramky. Potrebujete len zapečatiť kov pred nosením.

Ako zbaviť oblečenie pokrčených záhybov?

Perfektne umiestnený pokrčený záhyb môže zničiť celý efekt oblečenia. Je to častý problém hlavne, keď cestujete a vyberiete oblečenie z kufra. Ale čo robiť, keď nemáte po ruke žehličku? Použite svoje prístroje na vlasy!

Toto kozmetické tajomstvo naozaj funguje! Žehlička na vlasy alebo narovnávač vlasov môže byť rýchlym riešením aj na pokrčené oblečenie. Neplatí to pre každý druh pokrčenej látky, ale vyrieši najmä tie malé pokrčené miesta. Vždy začínajte s najnižšou teplotou žehličky na vlasy, očistite ju vlhkou handričkou, čím odstránite všetky zvyšné vlasové prípravky. Jemne umiestnite pokrčené miesto medzi platne žehličky a podržte na sekundu alebo dve. Funguje to ako kúzlo!

Ako si nájsť toho správneho nového kaderníka?

Dať si spraviť nový vzhľad alebo účes môže urobiť divy s vaším sebavedomím. Avšak, ak chcete niečo radikálne a niekedy aj finančne náročnejšie, môžete skončiť tak, že oľutujete svoje rozhodnutie, ak sa po tom budete cítiť nepohodlne kvôli nečakanému výsledku.

Nájsť kaderníčku, ktorá bude rozumieť vašim potrebám, môže byť náročnou úlohou. Skúste si urobiť prieskum, a to tak, že sa spýtate na referencie či prečítate hodnotenia na internete. No ani to nemusí zaručiť, že dostanete tie najlepšie služby. U nového kaderníka radšej preto vyskúšajte menej náročné služby, než u neho podstúpite radikálnu zmenu. Veľa kaderníkov ponúka služby ako napríklad úprava ofiny, fúkaná alebo zosvetlenie, vďaka ktorým zistíte, ako ich práca vyzerá pred tým, ako investujete peniaze do väčšieho a možno drahšieho nového účesu alebo farbenia.

Všetci potrebujeme byť pripravení na takéto malé životné prešľapy. A je úžasné, a tiež zábavné, vidieť ako nám môžu takéto kozmetické tajomstvá rýchlo pomôcť. Ak sa vám tieto kozmetické tajomstvá páčili, zostaňte naladení a čítajte nás i nabudúce.

Reklama na magazín Vintage District