dvaja

Harmonický vzťah muža a ženy je snom každej z nás. Bohužiaľ v dnešnej zvláštnej dobe mnohí naň prestávajú veriť. Ako mať šťastné manželstvo? Prezradíme vám tajomstvá, ako na to.

Dostali ste rady od svojho okolia, ako mať šťastné manželstvo? Týkali sa väčšinou zákazov? Nenechávať poklop od toalety hore či dole. Nestláčať tubu pasty od stredu. Nerobiť to či ono. Nehádať sa a vyhýbať konfliktom. Stop! Toto nie je správny smer.

Šťastné páry sa totiž nezameriavajú na to negatívne a možnostiam, ako sa tomu vyhnúť. Ich pozornosť je sústredená na to pozitívne. Prečo je to také dôležité pre harmonický vzťah? Všetko, načo zameriame svoju pozornosť, rastie, silnie. Udržiavanie priaznivej rovnováhy pozitívnych a negatívnych pocitov mení náš pohľad a pomáha vytvárať šťastnejšiu atmosféru. Všetky zlé veci, ktoré škodia vzťahu už poznáme, prečo sa nezamerať na tie pozitívne? hovorí psychologička Dacher Keltner. Znie to pre vás bláznivo? Skúste nasledujúce tipy, ktoré aj vám môžu pomôcť k šťastnému manželstvu.

Buďte vďační

Prečo vďačnosť? Práve ona nám pomáha pripomínať všetky dobré partnerove vlastnosti. Každodenná dávka vďačnosti, ale úprimnej, nás určite naladí pozitívne. Vďaka stereotypu berieme po čase partnera ako samozrejmosť. Až keď oň prichádzame, zisťujeme skutočnú cenu. Nečakajme preto na prejavy vďaky, kým nebude neskoro.

Humor je korením života i vzťahu

Vneste hravosť do vášho vzťahu. Robte si žarty zo seba. Práve humor je to prvé, čo strácame pod tlakom stresujúceho života. Zhon, strach z nedostatku financií, pracovné vyťaženie sa síce postará, že nám zamrznú úsmevy na perách. No skúste nebrať život vážne vždy a za každých okolností.

Prečítajte si aj: Vzťahy so staršími mužmi, dajte si pozor na tieto 3 veci

Naučte sa tešiť z partnerových úspechov

Každý z nás vie, čo má očakávať od partnera v zlých časoch. Možnosť vyplakať sa na ramene. No vedieť sa tešiť z úspechov vašej lásky a podporiť ho, býva pre šťastný vzťah ešte dôležitejšie. Oslávte spoločne každý váš či už pracovný alebo iný životný úspech. Vašu lásku to len posilní.

Zamerajte sa na pozitívne partnerove vlastnosti

Nikto nie je dokonalý. To predsa vieme. Plakať nad tým, že je váš manžel lenivý či sebecký, vám nepomôže. Ani ho to nezmení. No určite má aj dobré vlastnosti, pre ktoré ste sa doň zamilovali. Sústreďte sa práve na ne!

Neklamte si v dôležitých veciach!

Každé klamstvo sa nakoniec prevalí a spôsobí uzle na vašom vzťahu. Niekedy napácha škody, ktoré je ťažké napraviť.

Reklama na magazín Vintage District