bolest-krk-1

Určite ste sa už stretli s názorom, že za mnohými zdravotnými komplikáciami stojí naša psychika. Napríklad toto je 7 druhov bolesti, za ktoré môžu naše emócie. 

Mnohí z nás kvôli nedostatku času na seba sme sa naučili ignorovať viaceré zdravotné komplikácie. Často ich utlmujeme tabletkami proti bolesti namiesto toho, aby sme sa snažili odhaliť ich skutočnú príčinu. A tá je veľakrát ukrytá v našich nespracovaných emóciách. Začnime však konečne počúvať signály nášho organizmu, ktorý nám radí lepšie ako hociktorý lekár. Toto je 7 druhov bolesti, za ktoré môžu naše emócie.

Bolesť v hornej časti chrbta

Toto je naša potreba alebo pocit nedostatku emocionálnej podpory. Buď sa cítime nemilovaní, alebo musíme začať prejavovať viac lásky ľuďom vo svojom živote. Bolesť v hornej časti chrbta je o našich emóciách, ktoré súvisia s láskou a podporou. Možno je načase, aby sme ľuďom, ktorých máme radi, povedali, čo k nim cítime a posilnili vzťahy s nimi. Alebo ste možno slobodní a hľadáte lásku? Choďte viac von a socializujte sa. Nikdy neviete, koho môžete stretnúť.

Prečítajte si aj: Ako reagujú na stres muži a ako ženy? Tieto rozdiely vás prekvapia

Bolesť v dolnej časti chrbta

Toto je naše jadro, takže rezonuje s pevným základom alebo pocitom uzemnenia alebo istoty našej finančnej stability. Táto bolesť sa však zvyčajne spája s financiami alebo ich nedostatkom. Ak sa cítime na mizine alebo sme naštvaní kvôli peniazom alebo práci, tieto pocity sa prejavia ako bolesť v krížoch. Pokúste sa vyriešiť svoje problémy s peniazmi a zistite, čo sa s tým dá robiť. Možno skúste míňať menej na veci, ktoré nepotrebujete, alebo dávajte viac, aby ste mohli udržať tok hojnosti v chode.

Bolesti hlavy

Tieto bolesti sú spôsobom, akým nám telo hovorí, že mu niečo chýba alebo zúfalo potrebuje, aby sme niečo hneď preň urobili. Migrény a iné typy bolestí hlavy môžu byť radou nášho tela, že sa nemusíme toľko stresovať. Sú tiež prejavom toho, že potrebujeme viac vody, jedla a podobne. V prvom rade je však väčšina bolestí hlavy spôsobená stresom. Naše telo nám hovorí, že je čas začať relaxovať a naučiť sa viac oddychovať.

Bolesť v krku

Bolesť v krku dokáže znepríjemniť život. Ak ňou trpíme dlhodobo, môže nás naše telo upozorňovať na všetku vinu, ktorú so sebou nesieme.  Musíme si odpustiť a nechať tieto negatívne pocity viny odísť.  Ak je pre vás ťažké niečo si odpustiť, možno by ste si mali nájsť čas na riadenú meditáciu alebo vyhľadať pomoc, aby ste sa zbavili tejto viny. Vina neslúži žiadnemu účelu. Nechajte ju odísť.

Bolesť v ramenách

Naložili sme si toho na svoje pleciam veľa? Ťaží nás priveľa problémov? Tak pravdepodobne toto sa nám snaží povedať bolesť v ramenách. Mnohokrát sa pocit podobá, ako keby sme mali na svojom chrbte naložené bremeno, ktorého sa nemôžeme zbaviť. Ale môžeme.  Naučme sa opustiť problémy, s ktorými nemôžeme nič robiť. Inými slovami, netrápte sa toľko vecami, ktoré nemáte pod kontrolou.

Bolestivé kolená

Ak nás často trápi bolesť v kolenách, treba si skontrolovať svoje ego. Táto bolesť je totiž znakom toho, že chceme mať všetko pod kontrolou, nechceme počúvať rady iných a ani uznať ich dobré nápady. Na prvom mieste je predsa naše ego a nikto nie je lepší ako my.  Ľudia, ktorí trpia bolestivými kolenami nie sú otvorení rozdávať uznanie, ani nechcú, aby si niekto iný pripisoval zásluhy. Bolesť v kolenách je naša neochota “zohnúť sa”.  Možno je čas uznať zásluhy aj iným ľuďom.

Bolesť bedier

Ak neustále pociťujeme bolesť alebo napätie v bedrách, môže to byť znakom toho, že sme niekde v živote uviazli alebo sa naozaj bojíme niečo zmeniť alebo pohnúť vpred.  Máme tiež strach vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Môže to byť aj znak toho, že odďaľujeme zásadné životné rozhodnutia. Čeliť strachu a byť odvážny je ťažká vec, ale keď sa vám to raz podarí a uvidíte výsledky, zlepší sa vám život k lepšiemu.

Reklama na magazín Vintage District