File149

Viete čo robí terasu terasou? No predsa podlaha! Väčšina ľudí siaha po klasických materiáloch ako drevo či dlažba, ale čo tak vyskúšať niečo nové?

Novinkou vo svete terasových podláh sú kompozitné terasové dosky. Svojim dizajnom s vernou kresbou dreva dodajú vašej terase výnimočný vzhľad. Oproti drevenej podlahe či dlažbe majú viaceré výhody, viete aké?

  1. Životnosť. Kompozitné terasové dosky sú materiálom s najdlhšou životnosťou a so zárukou 15-25 rokov. Získate s nimi aj záruku proti starnutiu dreva, a preto si môžete byť istý, že s terasou nebudete mať žiadne starosti. Sú vhodné aj pri bazén či vírivku.
  2. Nenáročnosť. „Montáž je jednoduchšia, rýchlejšia a zvyčajne si vyžaduje použitie menšieho množstva komponentov ako drevené terasové dosky.  I keď smrekové drevené dosky majú nižšie vstupné náklady, kompozitné terasové dosky sú z dlhodobého hľadiska lepšia vstupná investícia.“ vysvetľuje odborník M. Kovačič z firmy DLH Slovakia. Po inštalácií ich nemusíte olejovať, taktiež zabudnite na výmenu poškodených kusov. Nevyžadujú skoro žiadnu údržbu, treba ich iba pravidelne umývať, prípadne v lete polievať záhradnou hadicou kvôli vyššej teplote.
  3. Odolnosť. Unikátnosť kompozitných terasových dosiek spočíva v kombinácií materiálov. Spája sa v nich kombinácia plastu a dreva, čím tvoria veľmi odolný a trvácny materiál. Vďaka tomu sú odolné voči škrabancom, ryhám, preliačinám, plesniam, poškodeniu či hmyzu. Odolajú aj vode či vlhkosti, nerozkladajú sa, nehnijú a nevzdúvajú sa. Vydržia aj všetky poveternostné podmienky, či už priame slnečné žiarenie, mráz či dážď.
  4. Ekologickosť. Ak chcete šetriť životné prostredie, tak sú kompozitné terasové dosky ideálnou voľbou. Sú vyrobené z recyklovaných materiálov, takže si môžete byť istý, že nepomáhate odlesňovaniu a podporujete životné prostredie. Taktiež pri ich údržbe nie je potrebné chemické ošetrenie, ktoré škodí nielen životnému prostrediu, ale aj vám.
  5. Trvácnosť farby. U niektorých materiálov sa môže stať, že po rokoch zmenia farbu, teda zosivejú. Kompozitné terasové dosky si udržia svoju farbu po celý čas, taktiež je výhodou, že ak by ste zatúžili po zmene, tak viete dosky prelakovať na inú farbu.
  6. Protišmykovosť. Na rozdiel od iných materiálov sú protišmykové, takže sú bezpečné aj pri bazén či vírivku. Taktiež sa nemusíte báť po nich prejsť ak náhodou prší alebo sneží. „Výhodou kompozitných terasových dosiek pri bazéne spočíva aj v tom, že nevytvárajú triesky a tým pádom sú príjemnejšie na chodenie bosou nohou. Na terasy je možné položiť aj vírivku, avšak rozpätie hranolov pod terasou musí byť hustejšie kvôli celkovej váhe.“ dopĺňa odborník.
Reklama na magazín Vintage District