smutok

Je šťastie stav mysle alebo môžu za to rozhodnutia, ktoré robíme každý deň? Prečo je niekto šťastný a iný sa trápi smútkom?  Spoznajte 6 deštruktívnych návykov, ktoré menia život k horšiemu.

Viete, aký je rozdiel medzi osobou, ktorá šťastne kráča po ulici a vedie zdanlivo bezstarostný život a človekom, ktorý je nešťastný? Je za tým krutý osud? Čo ak šťastie spočíva v rozhodnutiach, ktoré robíte každý deň? Vo vašom postoji a jednoduchej voľbe? Ak ste aj vy nespokojní so svojim bytím, posvieťte si na svoje rozhodnutia, ktoré sa po čase stávajú zvykom. Tieto zvyky diktujú všetko. Od vašich skúseností po vaše výsledky a pocity a všetko medzi tým. Jediní, kto to môže zmeniť ste vy.

Každý deň totiž máte vždy voľbu, ako sa rozhodnúť a naložiť so svojim životom. Spoznajte 6 deštruktívnych návykov, ktorých sa treba zbaviť.

Bojíte sa kritiky

Napoleon Hill vo svojej knihe Mysli a zbohatni uviedol, že strach z kritiky oberá človeka o jeho iniciatívu, berie mu sebadôveru, ničí jeho predstavivosť, obmedzuje jeho individualitu a škodí storakými spôsobmi. Väčšina ľudí sa celé dni trápi nad tým,  čo si o nich myslia ostatní, a urobia všetko preto, aby vyzerali dobre alebo si zachovali tvár. Iróniou je, že tí ostatní ľudia sú tak pohltení obavami o tom, čo si o nich myslíte, že na vás si ani nespomenú.

Váš život ovláda minulosť

Ak ste v minulosti zažili veľa negatívnych vecí a prežili mnoho zlých skúseností, je pravdepodobné, že sa to podpísalo aj na vašej osobnosti.  Aj keď svoju minulosť nemôžete zmeniť, svoju budúcnosť áno. Nezostávajte pripútaní k minulosti, lebo vás bude ťahať dole.  Prestaňte rozoberať minulé zážitky a sústreďte sa na dnešok. Čo môžete dosiahnuť dnes?

Nedokážete odpustiť a zabudnúť

Prechovávať zlé pocity voči niekomu alebo niečomu je ako nosiť vo vrecku 10-kilogramové závažie. Všetci máme zlé skúsenosti, ktoré v našich srdciach zanechali jazvu. Odpustenie je riešením, ktoré ponúka radosť zo života. Odpustite sebe i ostatným. Možno sa vám v živote stalo niečo zlé alebo ste urobili hrozné rozhodnutie. Poučte sa z toho a posuňte sa ďalej.

Prečítajte si aj: Toto sú vlastnosti ideálnej partnerky. Máte ich tiež? 

Žijete sedavý život

Ako potvrdzujú mnohé výskumy, ľudia, ktorí žijú aktívny život, pravidelne cvičia či športujú, sú šťastnejší , ako tí, ktorí necvičia.  Sedieť celý deň za stolom v práci a potom túto činnosť “vystriedať” ďalším sedením na gauči pred televízorom, určite neprispieva k vášmu šťastiu.  Preto vstaňte, hýbte sa, choďte von, prejdite sa, začnite cvičiť, jazdite na bicykli. Endorfíny, ktoré sa uvoľňujú počas aktivity, hrajú veľkú rolu aj vo vašej nálade.

Ste perfekcionista

Snaha o dokonalosť vo všetkom, čo robíte, môže znieť dobre, ale ak to preženiete, môže to byť veľmi škodlivé pre vaše emocionálne zdravie. Perfekcionizmus často vedie k mnohým psychickým problémom, ako je depresia, úzkosť, poruchy príjmu potravy a chronické nešťastie. Myslite na to, že všetko sa dá urobiť lepšie, ale nič sa nedeje, ak to tak nie je.  Vaším cieľom by nemala byť dokonalosť , ale skôr zlepšenie a osobný rast.

Žijete preto, aby ste sa páčili iným ľuďom

Ľudia, ktorí sa snažia každého urobiť šťastným okrem seba v živote veľmi trpia. Ak patríte medzi nich, spamätajte sa čím skôr, lebo po rokoch môžete zistiť, že ste vlastne nežili svoj život, ale život niekoho iného.

Reklama na magazín Vintage District