plet-kraska

Často sa snažíme dočítať z rôznych overených aj neoverených zdrojov rady, ktoré sa týkajú starostlivosti o pleť. Občas sa však riadime nie úplnými pravdami.

Toto sú najčastejšie mýty, ktoré sa týkajú starostlivosti o pleť:

Mýtus o póroch

Počuli ste už o schopnosti pórov otvárať sa a zatvárať? Tak toto je celkom slušná hlúposť. Je dokázané, že póry sú drobné otvory v pokožke, ktoré nemajú svaly, preto nemajú túto funkciu. Póry sa môžu len vyskytovať na tvári menšie alebo väčšie.

Drahé prípravky pre vašu pokožku sú najlepšie

Niekde v hlave má mnoho ľudí zafixované, že cena rovná sa kvalita. Samozrejme, môže to byť aj pravda v určitých prípadoch, ale netreba sa vždy riadiť týmto pravidlom. Častokrát sa stáva, že silný marketing vďačí sa dobrý predaj produktu, ktorý vlastne ani nie je tak dobrý.

Prečítajte si aj:  Ako vyzerať o 10 rokov mladšie? Týchto 7 vecí neoklamete

Protivráskové krémy

Tie nám sľubujú naozaj veľa. Ale pokiaľ siaha pravda?

Dermatológmi preukázaný fakt je, že jediná zložka krémov pomáhajúca jemne vyhladiť vrásky sú retinoidy a vitamín A. Preto sa uistite, že krém, ktorý si kupujete obsahuje to, čo má.

Mastná pokožka si vyžaduje viac prípravkov

Stop! Toto už nikdy nikde nečítajte a už vôbec sa tým neriaďte. Pleť prirodzene produkuje maz, ktorý je ochrannou vrstvou pre pokožku. Pokiaľ sa ho snažíte drasticky odstrániť rôznymi pílingmi a pleťovými čističmi s prílišnou častosťou, docielite jedine opak. Mastnota bude nadmernejšia. Je to prirodzené bránenie sa pokožky. Naopak suchá pleť si vyžaduje veľa hydratácie a kozmetických procedúr, ktoré stimulujú mazové žľazy k ich produkcii.

Reklama na magazín Vintage District